Wydarzenia
Bajka w centrum. Październik 2019
Bajka w centrum. Październik 2019

Animowani bohaterowie z dzieciństwa rodziców i dziadków!

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci wraz z ich opiekunami na kolejny sobotni poranek filmowy, połączony z dodatkowymi atrakcjami. Już 26 października 2019 roku, o godzinie 10.00, będzie można zobaczyć na dużym kinowym ekranie legendarnych bohaterów polskich animacji dla dzieci: Reksia oraz Bolka i Lolka.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Po projekcji z małych entuzjastów kina, przemienimy się w widzów pokazu muzycznego w wykonaniu energicznych muzyków z zespołu Kukakike. Będziemy również uczestnikami warsztatu bębniarskiego, z elementami perkusji na ciele. Poznamy tajniki śpiewu afrykańskiego oraz tradycyjnych rytmów zachodnioafrykańskich. Dowiemy się więcej o technikach grania zespołowego, improwizacji muzycznej oraz wspólnego tworzenia interesującego repertuaru scenicznego. Czy ktoś odważy się sam zagrać? Sprawdźmy.

REKSIO (20 minut)

Wielowątkowa fabuła serialu opowiada o przygodach małego, łaciatego pieska. Mieszkaniec wiejskiego podwórka o imieniu Reksio, przeżywa tam liczne przygody. Wraz ze swoim właścicielem oraz innymi zwierzętami poznaje otaczający go świat i uczy się prawidłowego zachowania w towarzystwie.

Polski serial animowany dla dzieci w reżyserii i według scenariusza Lechosława Marszałka, produkowany w latach 1967–1990 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

PRZYGODY BOLKA I LOLKA (20 minut)

Serial opowiada o perypetiach dwóch chłopców – Bolka i Lolka, którzy przeżywają niesamowite przygody, od pieszych wypraw, przez wycieczki rowerowe oraz samochodowe, aż po rejsy statkiem.

Polski serial animowany z lat 1970-1971, produkowany przez bielsko-bialskie studio filmowe. Twórcą utworu i jego koncepcji, inicjatorem serii (autorem pierwotnym) i współautorem opracowania utworu w formie projektów plastycznych był Władysław Nehrebecki.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola