Festiwal Wrażliwy

Reportaż, film, blog. Pomoc dla hospicjów domowych.

Reportaż prasowy i filmowy szczególnie wrażliwy na ludzkie sprawy. Prawdziwe wartości w mediach współczesnych. Nikogo nie pozostawia obojętnym.


III edycja Festiwalu Wrażliwego, Trójmiasto, 04-12 kwietnia 2019 roku. W tym roku gościmy min.: Ewę Ewart, Wojciecha Jagielskiego, prof. Jerzego Bralczyka, Stanisława Soykę, Tomasza Raczka oraz Grzegorza Głuszaka (Grand Press 2018), Łukasza Pilipa, Krzysztofa Storego, Kamilę Kielar i innych wybitnych reporterów i twórców.

 

· Festiwal wartości medialnych, twórczych i ludzkich.

 

· Nagradzamy reporterów i dokumentalistów za uczciwość, prawdę, zaangażowanie, uważność, warsztat i odpowiedzialność za bohaterów swoich historii.

 

· Gościmy autorytety ze świata mediów, nauki i sztuki. I uczymy się od nich.

 

· Dyskutujemy na trudne tematy , zadajemy ważne pytania. Widz jest uczestnikiem – częścią wydarzeń i paneli dyskusyjnych.

 

· Inspirujemy widzów, młodzież i twórców.

 

· Szukamy twórców, tematów, osobowości, twórczości, która naprawdę może zmienić kawałek świata.

 

Reportaż prasowy, zwłaszcza w Polskiej Szkole Reportażu to znakomite połączenie: prawdziwej historii ze sztuką słowa i arcyciekawej opowieści. Etyki reporterskiej, uważności, warsztatu, odpowiedzialności.

 

Dokument filmowy ma swoje prawa. Obok przekazania nam ważnej historii wprowadza nas w jej świat. Budzi emocje, które mogą być początkiem zmiany. Dziś media filmowe mają niemal nieograniczone możliwości. My jednak sięgamy do niezwykłych właściwości naszego umysłu i uczuć.

 

Dla koneserów najlepszego polskiego dokumentu i reportażu.

 

Dla młodych widzów szukających mądrej rozrywki i zabawy.

 

Dla ich wychowawców i rodziców, dla których Festiwal może stać się ciekawym sposobem na atrakcyjną edukację i wspólny, wartościowy czas z dziećmi.

 

Dla każdego, kto szuka inspiracji i tematu do dyskusji na naprawdę ważne sprawy.

 

Wrażliwość. To także chęć pomagania.

 

Dochód z Festiwalu zostanie przekazany na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i realizację aplikacji mobilnej HospiCare, która usprawnia pracę lekarzy i zespołów medycznych dziecięcych hospicjów domowych.

 

Oficjalna strona Festiwalu: http://www.wrazliwy.pl/

 

Organizator: Fundacja Zostaw Swój Ślad www.zostawswojslad.pl

 

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę