MŁODE HORYZONTY
MŁODE HORYZONTY
MŁODE HORYZONTY

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w tym roku już po raz dziesiąty ma przyjemność zaprosić na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty – ogólnopolskie święto dla młodych widzów i widzek oraz ich opiekunów. Wiele filmowych emocji dostarczy wszystkim nie tylko odsłona w kinach, ale i ta online. Gwarantujemy szeroki dostęp do wartościowych tytułów, w tym polskich premier.

W dniach od 30 września do 8 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w Warszawie i Wrocławiu oraz w kilkunastu innych miastach w Polsce (m.in. w Gdyni) oraz online od 12 do 29 października. W programie znajdzie się kilkanaście sekcji – zarówno te, na które zapraszamy co roku, jak też nowe propozycje.

MFF Młode Horyzonty to wydarzenie skierowane do młodej widowni. Ideą, która od samego początku – czyli 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest upowszechnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. W nadchodzącej, jubileuszowej edycji nie zabraknie, jak zawsze zresztą, wyjątkowych premier, filmów aktorskich, animowanych, inspirujących dokumentów, ciekawych spotkań z reżyserami i aktorami oraz innych wydarzeń specjalnych.

W ramach Konkursu głównego jurorzy ocenią najciekawsze międzynarodowe produkcje, a także, jak co roku, zostanie przyznana nagroda publiczności. Składy jurorskie opiniować będą również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i Konkursie krótkich dokumentów, aby ostatecznie wyłonić laureatów, których poznamy podczas uroczystej gali.

Tegorocznemu festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie Young Horizons Industry, międzynarodowe forum koprodukcyjne. Co roku ponad 300 przedstawicieli branży filmowej odwiedza Warszawę, by wymienić się wiedzą, poznać trendy i wziąć udział w prezentacji nowych projektów filmów i seriali dla młodego widza. W poprzednich latach w forum brali udział reprezentanci m.in. Disney+, Canal+, Netflix czy Warner Bros. Discovery.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola