Millennium Docs Against Gravity Film Festival Gdynia

Najważniejszy festiwal kina dokumentalnego

Największy międzynarodowy festiwal filmowy w Polsce. Ostatnia edycja we wrześniu 2020 roku odbyła się w formie hybrydowej i zgromadziła łącznie 170 700 widzów: w kinach i na platformie vod.   To zarazem jedyny festiwal filmowy w Europie, który ma miejsce jednocześnie w siedmiu różnych miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy.

W 2021 roku, podczas już osiemnastej edycji wydarzenia, Festiwal przyjmie również formę hybrydową. W kinach odbędzie się w terminie 3-12 września 2021. Następnie od 16 września do 3 października potrwa część online festiwalu. W programie widzowie tradycyjnie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Co roku nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, prawach człowieka, sytuacji kobiet, ekologii, psychologii, nauce, filozofii, zaangażowanym dziennikarstwie, sporcie, sztuce, popkulturze i architekturze.

W 2009 roku Festiwal otrzymał prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce. Festiwal został ponownie nominowany w tej samej kategorii w 2013 roku.

Millennium Docs Against Gravity zainicjował modę na filmy dokumentalne w Polsce i od tego czasu wzbudza szerokie zainteresowanie odbiorców, co jest wynikiem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu festiwalowego.

Dodatkowo od grudnia 2020 roku działa całoroczna platforma vod.mdag.pl, na której znajdują się najlepsze filmy dokumentalne z poprzednich edycji festiwalu oraz art-house’owe fabuły. Tym samym Festiwal trwa już okrągły rok, spełniając swoje najważniejsze cele: upowszechnianie kultury filmowej, edukację w zakresie kina dokumentalnego, ale przede wszystkim pokazywanie jak najszerszemu gronu odbiorców ciekawych, wzruszających i mądrych historii.

Oficjalny serwis Festiwalu: http://www.docsag.pl/

 

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę