Wydarzenia
Akademia Dokumentalna dla dzieci i młodzieży
Akademia Dokumentalna dla dzieci i młodzieży

Pokaz specjalny z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

Uczymy ciekawości! Dom Filmowy, Gdyńskie Centrum Filmowe, Millennium Docs Against Gravity i Akademia Dokumentalna zapraszają uczniów, nauczycieli, pedagogów na pokaz filmów dokumentalnych ” Bracia”, „Moje życie: Wyzwolenie” i „To Ja i tyle”, poruszających tematykę niepełnosprawności. Seans, połączony z dyskusją z eukatorką filmową Pauliną Pohl, odbędzie się z o kazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością – we wtorek, 3 grudnia 2019 roku, o godzinie 9.30.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

BRACIA

reż. H. Lochten, Holandia 2010, 15 minut

Historia wielkiej miłości i przyjaźni pomiędzy dwójką braci: 11-letnim Rino i 9-letnim Nikiem. Młodszy jeździ na wózku. Jak więc razem mają grać w piłkę nożną? To proste, wystarczy nieco cierpliwości i pomysłowość! Ciągle pojawiają się nowe pomysły na zabawy, ale najlepsze są te z wózkiem. Rajdy po podwórku, kręcenie przez Nika bączków z uczepionym z tyłu bratem – to dopiero prawdziwe szaleństwo. Film otrzymał w 2012 roku nagrodę Prix Jeunesse w kategorii: Najlepsza Produkcja Niefa- bularna dla dzieci w wieku 7-11 lat.

MOJE ŻYCIE: WYZWOLENIE

reż. Kate Monaghan, Wielka Brytania 2014, 28 minut

Ruben, Harley i Nicole to trójka bardzo różnych dwunastolatków, których łączy jedna istotna cecha. Wszyscy mają marzenie i nie pozwolą, by cokolwiek stanęło na drodze do jego spełnienia – zwłaszcza zespół Downa. Przez całe życie byli chronieni przez swoje rodziny. Teraz śledzimy losy tych trzech wyjątkowych dzieci w czasie wakacji, podczas których robią pierwsze kroki na drodze ku niezależności. Widzimy, jak udowadniają, że potrafią robić wszystko to, co inni – a nawet robić to lepiej – i wyzwalają się z och-ronnego kokonu stworzonego przez ich rodziny.

TO JA I TYLE

reż. I. Burkovska Jacobsen, M. Muller, Norwegia 2012, 12 minut

Portret 7-letniej Emily, która żyje z rozrusznikiem serca. Czy można z nim skakać na trampolinie i bawić się w berka? Rado- sna dziewczynka wprowadza nas w swój świat, opowiadając o codzienności i o elektronicznym urządzeniu, które jest z nią wszędzie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola