Wydarzenia
100-LECIE WARNER BROS | SKAZANI NA SHAWSHANK
100-LECIE WARNER BROS | SKAZANI NA SHAWSHANK

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

 

Wyprodukowali CasablankęBullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca – wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

 

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię. Jedenasty tytuł z jubileuszowego cyklu – SKAZANI NA SHAWSHANK  – w reżyserii Franka Darabonta zaprezentujemy pod koniec września!

 

26 września (wtorek), godz. 18:00 | Bilety wkrótce w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

 

Wybitna adaptacja opowiadania Stephena Kinga, nominowana do siedmiu nagród Akademii Filmowej. Skazany na dożywocie Red (Morgan Freeman) doskonale zna więzienie Shawshank. Nowy więzień Andy (Tim Robbins) przynosi nadzieję i odmianę wszystkim więźniom.

 

Na Festiwalu Camerimage (Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych) film zdobył Brązową Żabę.

 

Reżyseria: Frank Darabont  | Rok produkcji: 1994

 

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola