Wydarzenia
Życie na pełnej petardzie
Życie na pełnej petardzie

Ksiądz Jan Kaczkowski w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Jak żyć mocno i wartościowo? W całości i nie na niby. Jak żyć… na pełnej petardzie? O tym będzie można porozmawiać z k siędzem Janem Kaczkowskim podczas spotkania w Gdyńskim Centrum Filmowym w piątek, 12 lutego 2016 roku. Wstęp wolny.

Na spotkanie z autorem książki „Życie na pełnej petardzie” zapraszają Centrum Kultury w Gdyni, Gdyńskie Centrum Filmowe i Agencja Artystyczna R&K Nehrebeccy.

Kim jest Jan Kaczkowski? Księdzem z powołania i podróżnikiem z pasji. Doktorem teologii, który nie lubi katolicyzmu „kucanego”. Założycielem hospicjum w Pucku, który uczył lekarzy, jak rozmawiać o śmierci z pacjentami. W dzieciństwie nie chodził na religię, a potem o mały włos nie otrzymałby święceń.

Chory na nowotwór mózgu sam siebie nazywa „onkocelebrytą”, czyli człowiekiem, który jest znany z tego, że ma raka. Tak naprawdę znany jest z optymistycznego podejścia do życia i wielkiej miłości do świata, którą dzieli się poprzez swoje opowieści.

„Życie na pełnej petardzie” – oto jedna z nich. Książka, której nie da się łatwo zaszufladkować. Autobiograficzna opowieść, która uczy, jak żyć prosto i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. O tym, skąd pochodzi i dlaczego został księdzem. Co go inspiruje i jak radzi sobie z chorobą. A przede wszystkim o tym, jak mimo niepowodzeń i kłopotów nigdy nie stracić wiary i nadziei.

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa – piątek, 12 lutego, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola