Wydarzenia
Zbigniew Mentzel, Spadający nóż. SPOTKANIE AUTORSKIE
Zbigniew Mentzel, Spadający nóż. SPOTKANIE AUTORSKIE

Kwartalnik Artystyczny BLIZA i Wydawnictwo ZNAK zapraszają.

Spotkanie z autorem książki pt. „Spadający nóż” odbędzie się 31 marca 2016 roku w Galerii/Księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego przy Placu Grunwaldzkim 2 w Gdyni o godzinie 18.00. Rozmowę ze Zbigniewem Mentzlem poprowadzi Paweł Huelle. Wstęp wolny.

Zbigniew Mentzel, posiadacz ogromnej wiedzy o tajemnicach giełdy, podejmuje ryzyko, oddając do rąk czytelnika ni to dziennik, ni to pamiętnik – prozę na wskroś autobiograficzną. Główny bohater Zbigniew M. zmaga się z chorobą maniakalno-depresyjną, trawiącą go gorączką myśli i nadpobudliwością. Ten paranoiczny brak równowagi doskonale oddaje niepokój, ściśle związany z życiem wśród mnożących się paradoksów współczesnej rzeczywistości.

Nie łapie się spadającego noża! – taką przestrogę słyszą zwykle giełdowi gracze w czasie krachu. To symbol wysokiego ryzyka, które odważni (a może tylko: nierozsądni) czasami jednak podejmują. Akcje najlepiej kupować wtedy, gdy są tanie, a najtańsze są, gdy na parkiecie leje się krew…”

Zbigniew Mentzel, prozaik i felietonista – wydał m.in. powieść „Wszystkie języki świata”, finalistkę Nagrody Nike – przygotował też do druku kilka tomów pism Leszka Kołakowskiego („Pochwała niekonsekwencji”, t.1–3, Wśród znajomych…).

Źródło: Wydawnictwo ZNAK

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola