Wydarzenia
Zacznijmy jeszcze raz. Wakacje 2018
Zacznijmy jeszcze raz. Wakacje 2018

Komedia na dwoje aktorów powraca!

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to można odnaleźć w spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz”. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show”) dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wakacyjne spektakle w lipcu i sierpniu 2018 roku.

Oboje aktorzy doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

„Zacznijmy jeszcze raz” nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha… z wzajemnością.

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On – nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów… przyjdzie im naprawić.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI 2018

Spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” otrzymał Nagrodą Publiczności na 11. Katowickim Karnawale Komedii.

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA GDYNI 2018

Tomasz Sapryk otrzymał Nagrodę Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za reżyserię spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz”.

SPEKTAKLE:

Czwartek, 19 lipca, godz. 19.30
Piątek, 20 lipca, godz. 19.30
Niedziela, 21 lipca, godz. 17.30 i 20.00

Piątek, 3 sierpnia, godz. 19.30
Sobota, 4 sierpnia, godz. 17.30 i 20.00 

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa

Czas trwania spektaklu: 75 minut 

Bilety: 40/35 złotych
 

SPRZEDAŻ ON LINIE: KLIKNIJ

Obsada:
Aldona Jankowska
Tomasz Sapryk

PRAPREMIERA 14 lipca 2017 roku

Tekst: Aleksandra Wolf
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Małgorzata Zwolińska
Asystentka reżysera: Alicja Cembrowska
Autor monologu Karola: Marek Modzelewski
Wizualizacje: Sebastian Mul
Światło i dźwięk: Jarosław Barczewski

Recenzje:

Dwoje brawurowo grających aktorów, niewielka scena, skromna scenografia i doskonały scenariusz. To jest prosty przepis na spektakl – perełkę.  Kurier Gdyński

Widownia pokładała się ze śmiechu! To farsa napisana inteligentnie i z wyczuciem humoru. 
Dziennik Bałtycki

„Zacznijmy jeszcze raz” to pogodne, pełne życzliwości spojrzenie na codzienne troski i problemy damsko-męskie. Bez względu na poziom życiowego doświadczenia można się przejrzeć w problemach bohaterów. To w moim odczuciu zdecydowanie najlepsza z dotychczasowych komedii Centrum Kultury w Gdyni, która sądząc po żywiołowych reakcjach, na dłużej zagości w Gdyńskim Centrum Filmowym.
Trójmiasto.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola