Wydarzenia
Za niebieskimi drzwiami
Za niebieskimi drzwiami

Ekranizacja popularnej książki z humanistycznym przesłaniem.

W Kinie Studyjnym GCF od 4 listopada 2016 roku można oglądać nowy polski film dla dzieci i młodzieży – ekranizację książki Marcina Szczygielskiego pt.: „Za niebieskimi drzwiami”. 

Książka od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli, którzy chętnie omawiają ją z uczniami na lekcjach. Film jest nie tylko atrakcyjny dla młodzieży, ale też niesie mądre, humanistyczne przesłanie. Twórcy filmu, wspólnie z psycholog dziecięcą Justyną Korzeniewską, przygotowali specjalne materiały edukacyjne (w tym scenariusze lekcji dla klas V i VI). Są one dostępne na stronie internetowej dystrybutora: http://dystrybucjamowiserwis.pl/.

Film powstał z udziałem dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Partnerem filmu jest Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Część dochodów ze sprzedaży biletów wesprze działalność statutową Fundacji.

W Gdyńskim Centrum Filmowym można zorganizować seans dla uczniów o wybranej porze, dopasowanej do planu lekcji konkretnej grupy uczniów. Do dyspozycji są trzy sale kinowe: Warszawa na 227 miejsc, Goplana na 96 miejsc i Morskie Oko na 45 miejsc. Bilety grupowe kosztują 10 zł od osoby (dla grup powyżej 10 osób). Opiekunowie uczestniczą w seansie bezpłatnie.

Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego: kino@gcf.org.pl.

za niebieskimi7.jpg

za niebieskimi1.jpg
za niebieskimi2.jpg

za niebieskimi4.jpg
za niebieskimi6.jpg
za niebieskimi8.jpg
Fotosy i informacje o filmie: Mówi Serwis
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola