Wydarzenia
Z Księgarni GCF: DLA KOLEKCJONERÓW
Z Księgarni GCF: DLA KOLEKCJONERÓW

Unikatowe wydawnictwa dla kolekcjonerów i pasjonatów w filmowej Księgarni GCF.

Audrey Hepburn, James Bond, Billy Wilder – legendy światowego kina, zarówno postaci autentyczne, jak i fikcyjne, na kartach kolekcjonerskich albumów. Plus wydawnictwa o modzie, popkulturze i wzornictwie. Świąteczna oferta pierwszej filmowej księgarni w Trójmieście.

Księgarnia, która działa w ramach Gdyńskiego Centrum Filmowego, ma w swojej ofercie kilkaset książek, albumów i multimedia. Ich znaczną część stanowią publikacje poświęcone wybitnym aktorom i reżyserom, twórcom kina. Są też bogate wydawnictwa kolekcjonerskie zawierające unikatowe materiały dokumentalne.

Cudo na święta: Audrey Hepburn

Przed obiektywem słynnego fotografa gwiazd Hollywood, Boba Willoughby, stawały takie znakomitości, jak Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor czy Jane Fonda. Jednak to właśnie Audrey Kathleen Ruston, później Edda van Heemstra Hepburn-Ruston, najlepiej znana jako Audrey Hepburn, stała się jego ulubioną modelką. Fotografie zebrane w starannie wydanym albumie prezentują kilkanaście lat z życia – zawodowego i prywatnego – kobiety, która do dziś pozostaje jedną z najjaśniejszych gwiazd kina, a zarazem ikon stylu.

Legenda Jamesa Bonda

Album wydany z okazji pięćdziesięciolecia filmowej serii o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości prezentuje niepublikowane wcześniej zdjęcia, projekty, plakaty, storyboardy i materiały z przepastnych archiwów Jamesa Bonda: od „Doktora No” (1962) do „Skyfall” (2012). Dzięki nim można poznać alternatywne wersje scenariuszowe, a także barwne wspomnienia producentów, reżyserów, scenarzystów oraz specjalistów od efektów specjalnych czy kaskaderów. 

james_bond_archives_xl_gb_3d_00399_1503130945_id_914214.png

Pół żartem, pół serio

– Ta księga dostarcza niemal tak wiele przyjemności, co oglądanie filmu – napisali krytycy londyńskiego „The Independent” o anglojęzycznej monografii poświęconej arcydziełu Billy’ego Wildera. Jest to niezwykle bogate wydawnictwo dedykowane filmowi „Pół żartem, pół serio”, uznanemu przez Amerykański Instytut Filmowy za komedię stulecia.

billy wilder - some like it hot.jpg

Nie mniej okazałe są wydawnictwa monograficzne, również dostępne w Księgarni GCF, poświęcone takim twórcom kina, jak Ingmar Bergman czy Pedro Almodovar. Obok nich na miejscu można kupić idealne na świąteczny prezent albumy poświęcone sztuce, aranżacji wnętrz, modzie i popkulturze. Wszystkie pochodzą z renomowanych wydawnictw, takich jak Taschen, Thames&Hudson, Abrams, Merrel.

bergman_archives_xl_gb_3d_00354_1503130929_id_912790.png

the_pedro_almodovar_archives_xl_gb_3d_00359_1503130949_id_914534.png

365_days_movies_va_int_3d_02845_1503130931_id_913006.png


365_days_fashion_20th_cent.png


365_days_pin_ups.png


Abrams - Vogue.jpg


Merrel - secrets of stylish home.jpg


25_pop_culture_elvgren.png


Pierwsza filmowa księgarnia w Trójmieście współpracuje z kilkunastoma wydawnictwami specjalizującymi się w tematyce związanej ze sztuką filmową, a także instytucjami, m.in. z Narodowym Centrum Kultury oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi. Obok książek oferuje także multimedia, w tym kolekcję najważniejszych filmów w historii polskiego kina, poddanych rekonstrukcji cyfrowej, a także audiobooki prezentujące literaturę w mistrzowskich interpretacjach polskich gwiazd sceny i ekranu. 


Księgarnia/Galeria GCF mieści się na parterze Gdyńskiego Centrum Filmowego. Jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 11.00 – 19.00 .

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola