Wydarzenia
X Festiwal NNW
X Festiwal NNW

Święto kina historycznego. Film i dużo wydarzeń.

Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, ciekawymi dyskusjami panelowymi, rozmowami o książkach historycznych. Towarzyszą im wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne. Już po raz dziesiąty spotkamy się na Festiwalu Filmowym NNW!

Jubileuszowy Festiwal zacznie się nietypowo, bo w sobotę, 29 września 2018 roku, i potrwa do wtorku, 2 października. Data zakończenia jest nieprzypadkowa, bowiem właśnie na ten dzień zaplanowano uroczystości pogrzebowe admirała Unruga – wielkiego patrioty i dowódcy polskiej Floty.

Przez lata konsekwentnego łączenia naszej pasji z pracą zawodową wypracowaliśmy wydarzenie kulturalne i społeczne, unikalne na mapie naszego kraju, na którym po prostu trzeba być!

Festiwal NNW od lat kreuje trendy artystyczne w przekazywaniu historii najnowszej, dzięki nowoczesnym formom przekazu, jakimi są m.in.: widowiska multimedialne, wystawy interaktywne, występy blogerów, koncerty, widowiska teatralne i publicystyczne. Pokazuje, jak w interesujący sposób opowiadać o rzeczach trudnych i ważnych. Daje możliwość realnego spotkania się kilku pokoleń Polaków z ostatnimi żyjącymi świadkami historii.

Festiwal NNW to także forum wymiany myśli, doświadczeń między ludźmi sztuki i nauki z całego świata. Pokazujemy nie tylko polską drogę do wolności, ale i drogę naszych sąsiadów m.in.: Czechów, Węgrów czy Bałtów.

Tegorocznemu Festiwalowi NNW towarzyszą dwie myśli przewodnie:

– Armia Wyklęta, czyli Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie


– Fenomen Ruchu Solidarności
.

W ostatnich latach Festiwal NNW stał się również istotnym miejscem dialogu dla organizacji pozarządowych oraz środowisk działających lokalnie w swoich małych ojczyznach. Dyskutujemy tu o rzeczach aktualnych i ważnych dla naszej codziennej działalności.

Pamiętając, że Festiwal NNW to jednak wydarzenie filmowe, przygotowaliśmy także szereg warsztatów, pitchingów, seminariów branżowych, a także Forum Wokół Kina Historycznego. Oprócz konkursowych filmów dokumentalnych prezentowane będą filmy fabularne i podejmujące tematykę historyczną.

Podczas Festiwalu NNW będzie można również zobaczyć ważne wystawy nawiązujące do tematyki najnowszej historii Polski. Będziemy mogli podziwiać m.in.: historyczne samochody cywilne i wojskowe, modele replik samolotów Polskich Sił Zbrojnych, węgierską wystawę „Węgry a Polska na przestrzeni ostatnich 100 lat” czy też wystawę o generale Maczku. Jak co roku zapraszamy również autorów i wydawców książek.

Dopełnieniem Festiwalu NNW będą wydarzenia związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Odbędzie się m.in. wyjątkowy pokaz grup rekonstrukcyjnych prezentujących historię polskiego oręża. Natomiast na Scenie Muzycznej NNW wystąpią zespoły z Polski, Norwegii i USA.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, Festiwalowi NNW będzie towarzyszył projekt Młodzi dla Historii. Po raz kolejny przyjedzie ponad dwustu młodych ludzi z całej Polski, którzy będą brać udział w konkursach, warsztatach i wielu innych aktywnościach.

Węcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu: http://festiwalnnw.pl/

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci/

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola