Wydarzenia
Wojciech Malajkat
Wojciech Malajkat

Wokół książki „O gust walczę. Rozmowy o życiu i teatrze”.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Agencja Artystyczna Nehrebeccy zapraszają na spotkanie z aktorem, Wojciechem Malajkatem, w piątek, 11 sierpnia 2017 roku, o godzinie 17.00, w Księgarni/Galerii GCF. Wstęp wolny. 

Wojciech Malajkat – aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, reżyser, pedagog, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w kadencji 2016–2020. W 1986 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1986 występował w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował gościnnie m.in. w Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. Od stycznia 2009 roku był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie. Podczas spotkania w ramach cyklu Biesiady literackie rozmowa osnuta będzie wokół książki pt. „Wojciech Malajkat. O gust walczę. Rozmowy o życiu i teatrze” autorstwa Katarzyny Suchcickiej. Rozmowę z gościem poprowadzi Krystian Nehrebecki.


Malajkat, czyli kto?

Człowiek o wielu twarzach. Książka krok po kroku odsłania każdą z nich: tę najlepiej znaną, znakomitego aktora, ale także czułego męża i ojca, lubianego pedagoga, świetnego dyrektora teatru, dozgonnego przyjaciela… Każda z nich jest autentyczna, w każdej z nich jest sobą. O tych jego mniej znanych Wojciecha Malajkata zaletach opowiada nie tylko on sam, ale także jego studenci i przyjaciele – Piotr Polk, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau. Malajkat, mało znany czytelnikom lubiącym plotki i ploteczki o życiu gwiazd, wyłania się z tego wywiadu-rzeki jako człowiek niezwykle interesujący, o bogatej biografii, wart wysłuchania nie tylko wtedy, gdy mówi o teatrze, ale także o swojej drodze życiowej z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do głośnych filmów.

Spotkanie literackie

Porozmawiajmy o książce „O gust walczę….”, posłuchajmy aktora Grzegorzewskiego, Kutza, Wajdy… aktora mającego w swoim dorobku Hamleta, Gustawa – Konrada, a na dla przeciwwagi całą gamę ról komediowych.

Wieczór płytowy

Prowadzenie dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, Jarosław Wojciechowski, czyli… minimum słów i maximum muzyki. Są takie utwory, teksty melodii, kompozycje bez których…żyć nie można. Każdy z nas takie ma. Właśnie o takich piosenkach…grających zawsze ale tym razem w sercu Pana Wojciecha w kolejnej edycji Wieczoru Płytowego. Uwaga! Jak nietrudno się domyśleć listę utworów ułożył nasz gość, aktor, pedagog, rektor i…dyrektor Wojciech Malajkat.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola