Wydarzenia
Wkrótce w Kinie Studyjnym GCF. Premiery, na które czekamy
Wkrótce w Kinie Studyjnym GCF. Premiery, na które czekamy

Kina w Polsce pozostają chwilowo (!) zamknięte, ale dystrybutorzy filmowi nie próżnują. Wraz z nimi Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego przygotowuje się do ponownego spotkania z Widzami. Filmy fabularne „Słudzy”, „Na rauszu”, „Supernova” oraz dokument „Helmut Newton. Piękno i bestia” – to tylko niektóre propozycje, które będzie można zobaczyć po ponownym otwarciu kin.

#wkrótcewkinach #wkrótcewkinie #jestnacoczekać #wartoczekać #kochamykino

Wśród najbliższych premier filmowych, jakie dla widzów Kina Studyjnego GCF przygotowuje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, są filmy:

SŁUDZY, reż. Ivan Ostrochovský

Film o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu. Ten o sadzony w realiach zimnej wojny, w latach 80. XX wieku w Czechosłowacji, pasjonujący czarny kryminał opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu. Skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdając sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.

NIEPAMIĘĆ, reż. Christos Nikou

Grecki kandydat do Oscara, który łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa („Kieł”, „Lobster”, „ Zabicie świętego jelenia”, „ Faworyta” ) i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana („ Być jak John Malkovich”, „ Anomalisa” ). Film przenosi widzów do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji.

BERLIN ALEXANDERPLATZ, reż. Burhan Qurbani

Hipnotyzująca, kryminalna ballada o nielegalnym imigrancie z Afryki, który przekracza kolejne kręgi przestępczego piekła stolicy Niemiec. Największy hit tegorocznych Nowych Horyzontów i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej.

Wśród najbliższych premier filmowych, jakie dla widzów Kina Studyjnego GCF przygotowuje dystrybutor Best Film, są filmy:

NA RAUSZU, reż. Thomas Vinterberg

Duński dramat opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy… „Na rauszu” znalazł się w oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.
Film jest również duńskim kandydatem do Oscara.

JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI, reż. Anders Thomas Jensen

Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem. Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem.

HELMUT NEWTON. PIĘKNO I BESTIA, reż. Gero von Boehm

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami czy przedmiotami? Pretekstem do powstania filmu było niedawne stulecie urodzin fotografa. Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

Wśród najbliższych premier filmowych, jakie dla widzów Kina Studyjnego GCF przygotowuje dystrybutor M2 Films, są filmy:

SUPERNOVA, reż. Harry Macqueen

Przepiękna historia miłosna z laureatem Oscara Colinem Firthem i Stanleyem Tuccim w rolach głównych. Sam i Tusker, którzy są ze sobą od 20 lat, postanawiają wybrać się w podróż po Anglii. Odwiedzają przyjaciół, a także szczególne dla nich miejsca. Odkąd u jednego z nich zdiagnozowano postępującą chorobę, wspólny czas, który im jeszcze pozostał, jest najważniejszą rzeczą, jaką mają.

SOUND OF METAL, reż. Darius Marder

Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch… W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke, a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser „Blue Valentine”.

JAK WYWOŁAŁEM BYŁĄ ŻONĘ, reż. Edward Hall

Przebojowa komedia o małżeństwie, które przypadkowo nawiedza duch poprzedniej żony. W rolach głównych Dan Stevens, Leslie Mann, Isla Fisher i znakomita Judi Dench! Ruth i Charles są na pozór idealnym małżeństwem. Pieniądze, sława, piękny dom i ocean wolnego czasu – każdy chciałby tak żyć. Jednak ich domowa idylla zostanie wkrótce przerwana. Pewnego dnia małżonkowie biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego zostaje przywołany duch ekscentrycznej Elwiry – byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem. Między żonami iskrzy, Elwira nie chce odejść, Charles nie wie, co robić, a Ruth pragnie jak najszybciej pozbyć się swojej rywalki.

Wśród najbliższych premier filmowych, jakie dla widzów Kina Studyjnego GCF przygotowuje dystrybutor Gutek Film, są zwycięzcy 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: 

Zdobywca Złotych Lwów, pełnometrażowa animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” oraz dramat „Sweat” Magnusa von Horna, laureat Srebrnych Lwów. O nadchodzących polskich kinowych premierach piszemy TUTAJ.

A co jeszcze szykuje dla Widzów Gutek Film?

PALM SPRING, reż. Max Barbakow

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów. „Palm Springs” to amerykańska komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance.

WESELNY TOAST, reż. Laurent Tirard

Pełen wdzięku film Laurenta Tirarda wprawnie łączy słodycz z odrobiną goryczy. Rozgrywając się w trakcie jednej wieczornej kolacji, która zadecyduje o losach związku głównego bohatera, przypomina, że życie składa się z wielu smaków i warto spróbować ich wszystkich. Tak jak warto kochać ludzi za to, jakimi są, a nie jakimi chcielibyśmy, żeby byli. Adrien niedawno rozstał się z dziewczyną. A dokładnie to ona oświadczyła, że potrzebuje przerwy i zatrzasnęła za sobą drzwi. Kiedy więc zostaje poproszony o wygłoszenie tytułowego toastu na weselu siostry, kreśli w wyobraźni kolejne jego wersje i są to głównie scenariusze porażki. Bo co miałby powiedzieć nowożeńcom, skoro właśnie wielka miłość uciekła mu sprzed nosa? Rozpamiętując początki swojego związku i usiłując dociec, co poszło nie tak, bohater „Weselnego toastu” zerka pod stołem na telefon. Czy była odpowie na jego wiadomość? Czy da mu jeszcze jedną szansę?

LA GOMERA, reż. Corneliu Porumboiu

Nieprzewidywalna, rozpędzona, stale zmieniająca gatunkowe przebrania „La Gomera” kluczy i myli scenariuszowe tropy, niczym wyjątkowo sprytny zbieg. Mistrz rumuńskiej Nowej Fali zabiera nas na wakacje od powagi, i to nie byle gdzie, bo na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich. To tu przypływa skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu (Vlad Ivanov), by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu Cristi może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale (Catrinel Marlon), której nie mogło zabraknąć w opowieści mistrzowsko doprawiającej mieszankę kryminału, komedii, heist movie i westernu garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir. Zresztą to właśnie kobiety pociągają za sznurki tej nietypowej opowieści o policjantach i złodziejach.

Do zobaczenia w Kinie Studyjnym GCF!

Wykorzystano materiały dystrybutorów

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola