Wydarzenia
Wiosna Filmów 2017
Wiosna Filmów 2017

Co dzień inny tytuł. Przegląd filmowy w Kinie Studyjnym GCF.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przegląd najciekawszych filmów nagradzanych i oklaskiwanych na prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych. W ramach Festiwalu Filmowego „Wiosna Filmów w Polsce” pokazanych zostanie osiem tytułów z całego świata – wszystkie przedpremierowo.

Bilety dostępne w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on-line w zakładce „Kino Studyjne”.

„HISTORIA PEWNEGO ŻYCIA” (seanse 28 kwietnia)

Zdobywca nagrody FIPRESCI na festiwalu w Wenecji, obraz Stéphane Brizé to adaptacja powieści Guya de Maupassanta „Historia pewnego życia”, którą sam Lew Tołstoj określił mianem najwspanialszej francuskiej narracji od czasu „Nędzników”.

„AQUARIUS” (seanse 29 kwietnia)

Rewelacja festiwali filmowych na całym świecie, a także ostatniego festiwalu w Cannes. W roli głównej Sonia Braga („Pocałunek kobiety pająka”).

„MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE” (seanse 30 kwietnia)

Nominowany do OSCARA 2017 szwedzki komediodramat porównywany z „Lepiej być nie może” i „Gran Torino”. Nagrodzona statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu, adaptacja bestsellerowej powieści „Mężczyzna imieniem Ove” Fredrika Backmana.

ove.jpg

„FRANTZ” (seanse 1 maja)

Nominowany aż w 11 kategoriach w tegorocznych Cezarach. Nagrodzony na festiwalu w Wenecji, najnowszy obraz François Ozona, twórcy takich obrazów, jak „Basen” czy „8 kobiet”. Nowy film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.


„DWIE KOBIETY” (seanse 2 maja)


Prezentowany na ostatnim Berlinale dramat, którego siłą napędową są dwie wybitne francuskie aktorki – Catherine Deneuve i Catherine Frot. Fenomenalna Catherine Deneuve oraz Catherine Frot, gwiazda „Niesamowitej Marguerite”, we wspaniałej opowieści o przyjaźni dwóch kobiet.
Dwie kobiety.jpg


„DUSZA I CIAŁO” (seanse 3 maja)

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ostatnim Berlinale „Dusza i ciało” to pierwszy od 18 lat film pełnometrażowy cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Niezwykła historia miłosna o ludziach, którzy śnią ten sam sen. 


„KONSTYTUCJA” (seanse 4 maja)

Film zwyciężył na ubiegłorocznym festiwalu w Montrealu, zdobywając Grand Prize of the Americas. Intymna historia miłosna z udziałem trojga ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia. Tragikomiczna historia bardzo nietypowego trójkąta miłosnego.

konstytucja1.jpg
„WILDE MAUS” (seanse 5 maja)
Świetnie oceniany przez krytykę m.in. za poczucie humoru i umiejętność ironicznego przedstawienia dramatycznej historii film pokazywany w konkursie głównym Berlinale 2017. 
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola