Wydarzenia
Winni. Klub Wysokich Obcasów
Winni. Klub Wysokich Obcasów

Duński kandydat do Oscara.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz thrillera „Winni”, duńskiego kandydata do Oscara, w środę, 7 listopada 2018 roku, w ramach Klubu Filmowego „Wysokie Obcasy”. Seans rozpocznie się o godzinie 20.00 w sali Goplana.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Osobom, które na seans przyjdą z najnowszym numerem „Wysokich Obcasów”, przysługują bilety ulgowe.

„Winni” to duński kandydat do Oscara, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

Zwiastun filmu: TUTAJ

Oficjalny fanpage: TUTAJ

Tytuł oryginalny: Den skyldige
Tytuł angielski/międzynarodowy: The Guilty
Reżyser: Gustav Möller
Występują: Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi
Kraj produkcji: Dania
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 9 listopada 2018
Język oryginalny: duński, angielski
Gatunek: thriller
Czas trwania: 85 minut

Opis filmu: Gutek Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola