Wydarzenia
Wihajster. Podwójne życie
Wihajster. Podwójne życie

Seans plus dodatkowe atrakcje.

Radio Wihajster i Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na kolejną wyjątkową przedpremierę filmu dystrybuowanego w Polsce przez firmę Gutek Film. Tym razem zobaczyć będzie można francuski obraz „Podwójne życie”. Seans we czwartek, 9 maja 2019 roku, rozpocznie się o godzinie 20.00. Ale już wcześniej na widzów czekać będą niespodzianki przed salą kinową Warszawa.

Bilety wkrótce w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line.

Od godziny 19.22 będzie mozna posłuchać francuskie piosenki w wykonaniu trójmiejskiej artystki Małgosi Wińskiej vel Megi Mint.

Na słodki poczęstunek zaprosi widzów Szmaragdową Cafe, nowe miejsce nakulinarnej mapie Gdyni. Radio Wihajster zaplanowało również losowanie filmów na płytach DVD.

Podwójne życie

Uwodzicielski i przewrotny, najnowszy film Oliviera Assayasa („Sils Maria”, „Personal Shopper”) bawi się pojęciem wierności. W „Podwójnym życiu” dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia.

W błyskawicznie zmieniającym się świecie e-booki wygryzają papierowe książki, młode kochanki – starzejące się żony, zaś seriale – kinowe fabuły. Nie zmienia się tylko jedno: zawsze najbardziej podnieca nas nowe.

Swoimi bohaterami uczynił Assayas członków paryskiej bohemy, przeżywających właśnie kryzys wieku średniego. Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline (Vincent Macaigne), pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain (w tej roli super gwiazda francuskiego kina – Guillaume Canet), odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji.

Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena (fantastyczny, autoironiczny występ Juliette Binoche) spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka…

Na ów splot seksu, kłamstw i literatury, Assayas patrzy z wyrozumiałością i humorem (krytycy podkreślają, że „Podwójne życie” to jego najlepsza komedia!), deklarując w jednym z wywiadów: „Staliśmy się takimi moralistami, że zapragnąłem nakręcić film odrobinę niemoralny”.

Inspiracją dla tego lekkiego niczym czytnik – i równie pojemnego – komediodramatu jest bez wątpienia seksowne kino mistrza Erica Rohmera. Niektórzy piszą też o podobieństwach do najlepszych filmów Woody’ego Allena – z tym że u Assayasa jest zdecydowanie więcej wina.

Tytuł oryginalny: Doubles vies
Tytuł angielski/międzynarodowy: Non-Fiction
Reżyser: Olivier Assayas
Występują: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne, Christa Théret, Nora Hamzawi
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2018
Data premiery kinowej w Polsce: 17 maja 2019
Język oryginalny: francuski
Gatunek: komedia obyczajowa
Czas trwania: 108 minut

Opis filmu: Gutek Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola