Wydarzenia
Warsztaty rodzinne. Dzień Rodzeństwa
Warsztaty rodzinne. Dzień Rodzeństwa

Zrób to sam. Upominki dla sióstr i braci.

Przyjdź z rodziną na warsztaty do Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego i przygotuj prezent dla siostry lub brata. Będzie można własnoręcznie tworzyć breloczki, ozdoby ceramiczne oraz malować autorskie kubki. Będą też okolicznościowe karty pocztowe, przygotowane na Dzień Rodzeństwa.

Z uczestnikami warsztatów spotka się Grażyna Szymańska Błaszczyk, która przygotowała ceramiczne zawieszki, z których można wykonać breloczki, wisiorki lub inne upominki. Siostry Szyją uszyją sznurkowe cudobreloczki, a kubeczki z imieniem będzie można wykonać wspólnie z Deco Hobby.

Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego: niedziela, 22 października 2017 roku, godz. 11.00-14.00.

Samorząd gdyński wprowadził w październiku 2016 roku do kalendarza miejskich wydarzeń Dzień Rodzeństwa, który obchodzony będzie każdego roku 22 października. Inicjatywa wprowadzenia Dnia Rodzeństwa zrodziła się wraz z powstaniem projektu Gdynia Rodzinna. Dzień Rodzeństwa będzie dopełnieniem funkcjonujących już świąt rodzinnych – Dnia Matki, Dnia Ojca, Dzień Dziecka oraz Dnia Rodziny. Dzień Rodzeństwa dotyczy osób w różnym wieku, może go świętować każdy, kto ma rodzeństwo, bez względu na wiek. Święto to może być okazją do zacieśnienia i pielęgnowania relacji z rodzeństwem. 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola