Wydarzenia
W tenisie love znaczy zero. Filmoterapia
W tenisie love znaczy zero. Filmoterapia

Seans i dyskusja o duchu sportu.

Nick Bollettieri, trener dzieci – późniejszych mistrzów, o których mówi dziś, jak o posiadanych dziełach sztuki: mój Andre (Agassi) lub moja Serena (Williams) Nie chcielibyśmy mieć go za wroga ani za przyjaciela. Zgodził się wziąć udział w filmie, aby zapewnić sobie sławę na wieki, choć jego szkoła przypominała więzienie, a problemy z psychiką przyszłych mistrzów i mistrzyń znane były wszystkim. 


W poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku, po pokazie filmu dokumentalnego „W tenisie love znaczy zero” zapraszamy do rozmowy z Aleksandrą Zienowicz-Wielebską, psycholog sportową, rekomendowaną Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wykładowcą z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line: TUTAJ.

W tenisie love znaczy zero

Love means zero

reż. Jason Kohn

Stany Zjednoczone, 2017

Nick Bollettieri stworzył szkołę tenisową dla dzieci gwarantując sobie zyski z przyszłych sukcesów swoich podopiecznych. Treningi od godziny 6 rano do godziny 9 wieczorem. Bolletteri to szczególny przykład narcyza – nie jest w stanie przypomnieć sobie imion swoich ośmiu żon, a o własnych wychowankach mówi, jak chłopak z ferajny o posiadanych dziełach sztuki: mój Andre (Agassi) lub moja Serena (Williams). Nie chcielibyśmy mieć go za wroga ani za przyjaciela.

Film pokazuje studium jego tyranii, ubarwione dramatycznymi, komediowymi i groteskowymi sytuacjami. Pojedynek podopiecznych, Agassi-Courier oglądany przez tyrana przypomina starcie Mozarta z Salierim. Po nagłym zerwaniu z Agassim, Bolletteri związuje się z Borisem Beckerem, któremu doradza jak wygrać ze swoim byłym podopiecznym. Film ma świetną dramaturgię a fragmenty meczów Agassiego z komentarzem Bolletieriego tworzą kaskadę zabawnych suspensów. Agassi odmówił wzięcia udziału w filmie, ale jego trener z wielką swadą opowiada o wspaniałej zwycięskiej przeszłości i uważa, że ostateczna rezygnacja z jego usług była najgorszą decyzją w życiu jego wychowanka.

W tenisie.png


Aleksandra Zienowicz-Wielebska

Psycholożka działająca w branży sportowej i filmowej. Absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz studi ó w podyplomowych Psychologia w sporcie pozytywnym na Uniwersytecie SWPS WZ. Sopot. Członek Zespołu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany Psycholog Sportu II Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz rekomendowany Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2015 r., 2017 r.). Od 2015 r. związana z kadrą narodową seniorów w gimnastyce sportowej, od 2016 r. z kadrą narodową gimnastyki artystycznej. Wice Prezes Fundacji Sportu Pozytywnego, gdzie współprowadzi projekty naukowe, edukacyjne oraz szkoleniowe.

Filmoterapia

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi uczuciami – jak połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań widzowie rozmawiają o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana.

Polem dyskusji są filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi – ekspertami z Uniwersytetu SWPS Sopot – prowadzimy dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiamy i konfrontujemy wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie, jak można wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Kurs filmoterapii – doświadczalne spotkania po filmie. Podczas spotkań widzowie będą mieli okazję poznać na czym polega filmoterapia i jakie narzędzia się w niej stosuje. O programie Filmoterapii można przeczytać na: www.filmoterapia.pl.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola