Wydarzenia
W obronie jedzenia
W obronie jedzenia

Film, dyskusja, poczęstunek.

FILMS for FOOD, dystrybutor filmu „W obronie jedzenia”, Food Brand, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Restauracja Open Kitchen Gdynia zapraszają na trójmiejską premierę filmu połączoną z dyskusją po projekcji i kolacją inspirowaną filmem.

Kolejny pokaz specjalny w ramach cyklu projekcji FILMS for FOOD odbędzie się w sobotę, 6 maja 2017 roku, o godzinie 18.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym. W programie projekcja filmu, poczęstunek tematyczny, dyskusja z zaproszonymi gośćmi oraz zwieńczenie wieczoru – kolacja w restauracji „Open Kitchen” opracowana przez Szefa Kuchni – Piotr Ślusarz.

Zaprezentowany zostanie dokument pt. „W obronie jedzenia” w reżyserii Michaela Schwarza. Fascynująca podróż po świecie kulinariów w towarzystwie autora bestsellerow ych książek o jedzeniu oraz aktywisty ruchu slow food. Michael Pollan szuka odpowiedzi na pozornie najprostsze z możliwych pytań: co jeść? Pokazuje, jak sprawić, by jedzenie stało się nie tylko źródłem zdrowia, ale i codziennej przyjemności.

Bohater filmu, odwołując się do zdrowego rozsądku i mądrości naszych przodków, proponuje bardzo proste zasady, których stosowanie służyć może nie tylko dobru naszemu, ale i naszego otoczenia, środowiska oraz planety.

Michael Pollan jest profesorem dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Specjalizuje się w tematyce żywienia i produkcji żywności. Jest autorem kilku bestsellerowych książek, jego „W obronie jedzenie. Manifest wszystkożercy” znalazło się na liście najpoczytniejszych książek w USA firmowanych przez „The New York Times„.

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Udostępnia polskiej publiczności najlepsze filmy dokumentalne o szeroko pojętej tematyce jedzenia.
Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ekspertami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami. Projekcje i dyskusje uzupełniają wydarzenia specjalne: degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty itp. FILMS for FOOD jest również dystrybutorem food filmów.

Patroni medialni filmu: KUKBUK, Food Service, Co Jest Grane24

Patroni medialni gdyńskiej premiery filmu: Radio ESKATrojmiasto.plDolce Vita – Celebrujemy Życie

Bilety w cenie 23 zł wkrótce będą dostępne online w zakładcie „Kino Studyjne” oraz w kasie Kina Studyjnego GCF. 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola