Wydarzenia
Van Gogh. U bram wieczności. Pokaz przedpremierowy
Van Gogh. U bram wieczności. Pokaz przedpremierowy

Wybitna rola Willema Dafoe.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Against Gravity zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu reżysera „Motyla i skafandra”, Juliana Schnabla. „Van Gogh. U bram wieczności” to skąpana w prowansalskim słońcu, zmysłowa i wzruszająca opowieść o jednym z największych artystów w historii. Willem Dafoe otrzymał za ten film nominację do Oscara!

Przedpremierowy pokaz odbędzie się w środę, 23 października 2019 roku, o godzinie 20.40 w sali kinowej Goplana.

Bilety w sprzedaży w Kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Van Gogh. U bram wieczności

Zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia jednego z najwybitniejszych artystów w historii – Vincenta Van Gogha. W malarza wcielił się Willem Dafoe i otrzymał za tę spektakularną ekranową przemianę nominację do Oscara.

Van Gogh wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Zafascynowany zapierającym dech w piersiach krajobrazem i plastycznym światłem Prowansji, tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Czuje się samotny i dąży do kontaktu z ludźmi, ale stopniowo popada w obłęd…

Film nie pokazuje jednak stereotypowego obrazu artysty-szaleńca, ale wrażliwego i utalentowanego człowieka z krwi i kości, który w naszych czasach zostałby idolem i milionerem. Vincenta wspierają jedynie brat Theo (Rupert Friend) i przyjaciel, Paul Gauguin (Oscar Isaac).

W obsadzie także Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner oraz Mathieu Amalric. Willem Dafoe otrzymał za swoją rolę Nagrodę dla Najlepszego Aktora na festiwalu w Wenecji.

Film wyszedł spod ręki Juliana Schnabla, reżysera takich dzieł, jak „Motyl i skafander” czy „Basquiat – taniec ze śmiercią”, który sam jest także malarzem.

Opis filmu: Against Gravity

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola