Wydarzenia
Tydzień Kina Hiszpańskiego 2020
Tydzień Kina Hiszpańskiego 2020

Dla miłośników języka hiszpańskiego i dobrego kina.

Tydzień Kina Hiszpańskiego to coroczny przegląd najciekawszych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego. Festiwal prezentuje najnowsze produkcje odzwierciedlające bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego. 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego pierwotnie miał się odbyć wiosną w dziesięciu polskich miastach. 


Po przerwie w działalności kin, spowodowanej pandemią, Gdyńskie Centrum Filmowe z radością zaprasza na trzy przedpremierowe pokazy w weekend 7-9 sierpnia 2020 roku.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Program:

Piątek, 7 sierpnia 2020 roku, godzina 18.00

„Jak zostać cesarzem” / Los Japón

Sobota, 8 sierpnia 2020 roku, godzina 18.00

„Bo pójdzie z dymem” / Antes de la quema

Niedziela, 9 sierpnia 2020 roku, godzina 18.00

„Dni, które nadejdą” / Els dies que vindran

Więcej o prezentowanych filmach TUTAJ

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób ceniących dobre kino.

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola