Wydarzenia
„Twój Vincent” w Kinie Studyjnym GCF. Oferta dla szkół
„Twój Vincent” w Kinie Studyjnym GCF. Oferta dla szkół

Pierwsza na świecie animacja malarska. Scenariusze lekcji. 

Prezentowany w Konkursie Głównym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana jest już w repertuarze Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Zapraszamy szkoły do skorzystania z oferty edukacyjnej, jaka towarzyszy tej pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej.

Twój Vincent to niezwykłe dzieło sztuki – pierwszy „namalowany” film pełnometrażowy. Dla humanistów i wychowawców w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych przygotowano specjalne scenariusze lekcji. Mogą być one inspiracją w przygotowaniu zajęć na tematy dotyczące historii, literatury, malarstwa, filmu animowanego, miłości i odpowiedzialności.

Materiały opracowali specjaliści z Nowych Horyzontów i firmy NEXT FILM. Nad całością czuwało Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne.

Materiały edukacyjne do pobrania:


„Twój Vincent” – opracowanie


W Gdyńskim Centrum Filmowym można zorganizować seans o wybranej porze, dopasowanej do planu lekcji konkretnej grupy uczniów. Do dyspozycji są trzy sale kinowe: Warszawa dla 227 widzów, Goplana (96) i Morskie Oko (45). Bilety grupowe kosztują 11 zł od osoby (dla grup powyżej 10 osób). Opiekunowie uczestniczą w seansach bezpłatnie.

Kontakt: tel. 58 712 22 77, e-mail: kino@gcf.org.pl .

O filmie:

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie.

O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Jacek Dehnel
Obsada: Douglas Booth, Eleanor Tomlinson, Saoirse Ronan, Chris O’Dowd, John Sessions, Aidan Turner, Helen McCrory, Robert Gulaczyk
Gatunek: biograficzny, animacja
Rok produkcji: 2017
Data premiery: 06-10-2017
Czas trwania: 95 minut

Źródło: Next Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola