Twój Vincent. Sen Niemożliwy

Kulisy powstawania słynnej animacji.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Twój Vincent: Sen Niemożliwy”, który odsłania kulisy powstawania filmu „Twój Vincent”, w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Seans odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku, o godzinie 18.00.

Po filmie zapraszamy na spotkanie, w którym wezmą udział Miki Węcel, reżyser dokumentu, oraz malarka Monika Marchewka, która koordynowała pracę międzynarodowego zespołu malarzy.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz przez internet: TUTAJ.

Nad nominowanym do Oscara w 2017 roku filmem, animowanym techniką malarską, pracowało ponad 100 malarzy z 25 krajów z całego świata. Łączne powstało około 900 obrazów, dzięki którym – klatka po klatce – na ekranie „ożyły” obrazy Vincenta van Gogha.

Film dokumentalny „Twój Vincent: Sen Niemożliwy” opowiada o początkach filmu, o trudnościach z którymi twórcy musieli się zmagać podczas produkcji, oraz o niespodziewanym sukcesie i przyjęciu filmu. Są to bardziej osobiste refleksje twórców o ich doświadczeniach i wspomnieniach z produkcji, ale również historia o tym, jak projekt na krótki film animowany stał się najbardziej kasowym polskim filmem animowanym w historii.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę