Wydarzenia
Trzy sale Kina Studyjnego GCF
Trzy sale Kina Studyjnego GCF

Projekcje filmowe dla 368 widzów jednocześnie. Starannie wybrane tytuły. 

Warszawa, Goplana, Morskie Oko. Trzy sale Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego, wyposażone w wygodne fotele oraz wysokiej klasy projektory 4K oraz nagłośnienie 7.1., są już do dyspozycji widzów. Swoimi nazwami nawiązują do tradycji kinowych w Gdyni.

Największa, sala Warszawa dla 227 widzów, upamiętnia zamknięte pod koniec ubiegłego stulecia kino, które mieściło się w centrum miasta, przy ulicy Świętojańskiej. Nowa sala kinowa może również pełnić funkcję teatralną i koncertową. Sala Goplana, z widownią na 96 miejsc, przypomina swą nazwą kino, które do lat 90. funkcjonowało przy ulicy Żeromskiego.

Nazwa najbardziej kameralnej sali, Morskie Oko, przywołuje pamięć o przedwojennym gdyńskim kinoteatrze. Legendarny budynek, zburzony później podczas wojny, mieścił się niedaleko śródmiejskiej plaży, na końcu dzisiejszej ulicy Armii Krajowej. Właśnie tam w 1930 roku swoją premierę miał film „Wiatr od morza”, zrealizowany na podstawie powieści Stefana Żeromskiego.

Centrum wszechswiata-5.jpg

Centrum wszechswiata-3.jpg

Centrum wszechswiata-4.jpg

Repertuar Kina Studyjnego GCF opiera się na premierowych pokazach filmów polskich, europejskich, studyjnych i artystycznych z całego świata, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Ważny element oferty programowej to starannie wybrane pozycje przeznaczone dla młodej widowni, dla seniorów, edukacja filmowa dla dzieci i młodzieży oraz prezentacja dorobku studentów szkół filmowych i młodych twórców amatorów. 

Podstawowy repertuar kina wzbogacą pokazy specjalne, połączone ze spotkaniami z twórcami. Nie zabraknie przeglądów czy to narodowych kinematografii, czy dorobku wybitnych twórców światowego kina. Okolicznościowe przeglądy tematyczne organizowane będą z innymi gdyńskimi instytucjami kultury.

Kino Studyjne GCF rozwija się we współpracy z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych w Polsce oraz organizacją Europa Cinemas. W grudniu 2015 roku będzie gospodarzem Forum Wokół Kina, cyklicznej imprezy środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola