Wydarzenia
Touch Me Not. Pokaz przedpremierowy
Touch Me Not. Pokaz przedpremierowy

Pokaz w Klubie Wysokich Obcasów.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Gdyńskie Centrum Filmowe i Wysokie Obcasy serdecznie zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Touch Me Not” w reżyserii Adiny Pintilie, Pokaz specjalny, połączony z warsztatami relaksacyjnymi, odbędzie się w czwartek, 15 listopada 2018 roku, o godzinie 20.00 w Sali Warszawa Kina Studyjnego GCF.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Touch Me Not

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Touch Me Not” to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych – stały się polem ideologicznej bitwy to nagość okazuje się manifestacją wolności.

Adina Pintilie to rumuńska reżyserka i scenarzystka filmowa, urodzona w 1980 roku w Bukareszcie. Studiowała na Narodowym Uniwersytecie Sztuki Teatralnej i Filmowej im. I.L. Caragiale (UNATC). Touch Me Not to jej debiut fabularny, za który otrzymała dwie nagrody na 68. MFF w Berlinie – Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrodę za Najlepszy Debiut.

Touch Me Not

Rumunia, Niemcy, Francja, Bułgaria, Czechy

2018

125 minut

reżyseria: Adina Pintilie

scenariusz: Adina Pintilie

zdjęcia: George Chiper

montaż: Adina Pintilie

muzyka: Ivo Paunov

obsada: Laura Benson, Tómas Lemarquis, Christian Bayerlein, Grit Uhlemann, Adina Pintilie, Hanna Hofmann, Seani Love, Irmena Chichikova

produkcja: Manekino Film, Rohfilm Productions), Pink Production (PINK), Agitprop, Les Films de L’Etranger, HBO Romania, Romanian Television

polski dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

premiera kinowa: 16 listopada 2018

Warsztaty „Jesteś”

Zajęcia oparte na relaksacji w typie mindfulness obejmą elementy ćwiczeń wykonywanych przez bohaterów filmu „Touch Me Not”. Widzowie wraz z prowadzącą zwrócą wspólnie uwagę na oddech i wykonają „skan” ciała, dzięki czemu poczują każdą jego część. Na zakończenie przejdą krótki trening oddechu. Zajęcia potrwaą 40 minut.

Warsztaty pozwolą lepiej wczuć się w treść zaprezentowanego filmu. Osobiście, a nie intelektualnie. Być może ćwiczenia wejdą do codziennego rozkładu dnia uczestników?

Prowadząca: Marta Majchrzak

Psycholożka, badaczka, nauczycielka medytacji. Pracuje w instytucie badawczym IQS, jest współautorką znakomicie odebranych raportów Świat Młodych, o polskiej młodzieży i Women Power, o kobietach w Polsce 2018. Od 8 lat współprowadzi OH LALA. Studiowała utajone postawy wobec seksualności na studiach doktoranckich Instytutu Psychologii PAN, zgłębia tajniki kobiecej seksualności na zaawansowanych kursach tantrycznych. Uczy medytacji dynamicznych.


Informacje organizacyjne:

Przed seansem przewidziano kilkuminutowy wstęp z ćwiczeniem wprowadzającym. Warsztat po filmie potrwa 30 minut i odbędzie się w sali kinowej.

W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które zakupiły bilety na seans. 

Nie jest wymagany żaden specjalistyczny strój. 

Touch Me Not5.png

Touch Me Not6.png

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola