Wydarzenia
Toni Erdmann w Kinie Studyjnym GCF PRZEDPREMIEROWO
Toni Erdmann w Kinie Studyjnym GCF PRZEDPREMIEROWO

Europejski film roku 2016.

Film, który triumfował podczas wrocławskiej gali Europejskich Nagród Filmowych 2016! Obraz Maren Ade zwyciężył w każdej kategorii, w której był nominowany: film, reżyseria, scenariusz, aktor i aktorka.

Również w Cannes komedia „Toni Erdmann”, pokazana w konkursie, stała się wydarzeniem imprezy. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie. Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pr acująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Tytuł oryginalny: Toni Erdmann
Reżyser: Maren Ade
Występują: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn
Kraj produkcji: Niemcy, Austria
Rok produkcji: 2016
Język oryginalny: niemiecki, angielski, rumuński
Gatunek: komedia
Czas trwania: 162 min.

Data premiery kinowej: 27 stycznia 2017

W Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego PRZEDPREMIEROWO już 15 grudnia 2016! 

toni-erdmann.jpg
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola