Wydarzenia
Szukamy Młodych Jurorów
Szukamy Młodych Jurorów

w całej Europie!

Szukamy Młodych Jurorów, miłośników filmu w wieku od 13 do 14 lat, którzy wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej! W tym roku wydarzenie odbywa się w całości on line.Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają link do trzech najciekawszych filmów młodzieżowych i wybiorą najlepszą europejską produkcję minionego roku. Filmy będzie można obejrzeć w domu w dniach 23-25 kwietnia

W niedzielę, 26 kwietnia, młodzi jurorzy wezmą udział w wirtualnej dyskusji (w języku polskim) oraz w uroczystej Gali Przyznania Nagród (w języku angielskim). Bycie Młodym Jurorem to zatem nie tylko okazja, by rozwinąć swoje kompetencje w zakresie krytyki filmowej, ale również te językowe.

Jeśli chcesz zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, napisz krótko, co według Ciebie decyduje o tym, że film jest dobry, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście. Podaj również tytuły trzech filmów, które zrobiły na Tobie największe wrażenie.


Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 15 kwietnia 2020 roku na adres: edukacja@gcf.org.pl .

Filmy nominowane w 2020 roku

“My Brother Chases Dinosaurs” (Mio Fratello Rincorre I Dinosauri) 

reż. Stefano Cipani (Włochy/Hiszpania)

still 1.jpg

“My Extraordinary Summer With Tess” (Mijn Bijzonder Rare Week Met Tess)

reż. Steven Wouterlood (Holandia/Niemcy)

DSCF7141.jpg

“Rocca Changes The World” (Rocca Verändert Die Welt)

reż. Katja Benrath (Niemcy)

photo Bert Nijman copyright BIND P1380857.jpg

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej

EFA Young Audience Award 2020 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy. Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego, będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę.

Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

Europejska Akademia Filmowa

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

Nagroda Młodej Publiczności

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę – Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza.

Impreza urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.

Wszyscy młodzi widzowie z 40 krajów, biorący udział w wydarzeniu, pełnią rolę Jury i głosują na zwycięski film. Zwycięzca zostaje ogłoszony tego samego dnia w Erfurcie (Niemcy) i otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej.

Uroczystość wręczenia transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej http://yaa.europeanfilmawards.eu/

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola