Wydarzenia
Sztuka w Centrum. WAkacje 2020
Sztuka w Centrum. WAkacje 2020

Malarstwo i muzyka… na ekranie.

Do Kina Studyjnego CGF powraca ceniony przez stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, prezentujący filmy przybliżające sylwetki wybitnych malarzy i kompozytorów.

Są one poświęcone wybranych artystom, prezentując ich prace zgromadzone na głośnych wystawach zorganizowanych przez najważniejsze muzea sztuki na świecie. Podejmując temat muzyki, twórcy filmów nie tylko odsłaniają biografie wielkich kompozytorów, ale starają się też dotrzeć do istoty ich muzyki, rozmawiając z wybitnymi wykonawcami muzyki klasycznej. Seanse o godzinie zawsze o godzinie 12.00.

Latem 2020 roku Kino Studyjne GCF prezentuje następujące filmy:

21 czerwca

„Renoir poważany i znieważany. Z The Barnes Foundation w Filadelfii”

19 lipca

„Michał Anioł. Miłość i śmierć”

16 sierpnia

„Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse’a z The Royal of Arts w Londynie”

5 lipca

„W Poszukiwaniu Chopina”

2 sierpnia

„W poszukiwaniu Haydna”

Cykl „Sztuka w Centrum” opiera się na serii filmów dokumentalnych „ Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”), prezentującej starannie wybrane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky, pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia, przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum.

Cykl przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola