Wydarzenia
Sztuka w Centrum. Powtórka na lato
Sztuka w Centrum. Powtórka na lato

Mistrzowie malarstwa z bliska.

Degas, Picasso, Hockney, Matisse, Cezanne, Van Gogh – niezwykli artyści I ich dzieła z bliska. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wakacyjny cykl pokazów „Sztuka w Centrum”. W lipcu i sierpniu 2019 roku, na specjalne życzenie widzów, w Kinie Studyjnym GCF ponownie można zobaczyć kolekcje prac wybranych wybitnych malarzy, pochodzące z najważniejszych muzeów na świecie.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Cykl „Sztuka w Centrum” opiera się na serii filmów dokumentalnych „Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”), prezentującej starannie wybrane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky, pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia, przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum.

Cykl przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.

Harmonogram wakacyjnych pokazów „Sztuka w Centrum”

Spotkania z malarstwem zaplanowano na wybrane wakacyjne czwartkowe wieczory, na godzinę 18.00. Seanse odbywają się w sali kinowej Goplana.

4 lipca: „Młody Picasso”

11 lipca: „Degas. Umiłowanie perfekcji”

18 lipca: „David Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury”

8 sierpnia: „Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku”

22 sierpnia: „Cezanne. Portrety życia”

29 sierpnia: „Van Gogh i Japonia”

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola