Wydarzenia
Sztuka w Centrum. Luty
Sztuka w Centrum. Luty

Co miesiąc spotkanie z wielkim malarstwem.

Lucian Freud, Michał Anioł, Frida Kahlo, Auguste Renoir – niezwykli artyści i ich dzieła z bliska. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na nowy sezon cyklu dokumentalnego „Sztuka w Centrum”. Co miesiąc w Kinie Studyjnym GCF można przyjrzeć się pracom wybitnego malarza pochodzącym z najważniejszych muzeów na świecie. W niedzielę, 16 lutego 2020 roku, pokaz filmu „Lucian Freud. Autoportret” . Seanse o godzinie 10.00 i 12.00.

Cyk „Sztuka w Centrum” opiera się na serii filmów dokumentalnych „ Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”), prezentującej starannie wybrane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky, pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia, przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum.

Cykl przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.

„Lucian Freud. Autoportret”

Bilety w cenie 22 zł można kupić w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Po raz pierwszy w swej historii londyńska Royal Academy of Arts, we współpracy z Museum of Fine Arts w Bostonie, zaprezentuje autoportrety Luciana Freuda , jednego z najbardziej znanych malarzy naszych czasów, wnuka Sigmunda Freuda, twórcy psychoanalizy.

Na wystawie pokazanych zostanie ponad 50 obrazów, grafik i rysunków, w których Lucian Freud, mistrz brytyjskiej sztuki współczesnej, malarz realista, skierował swoje przenikliwe spojrzenie na własną sylwetkę.

Tworzone przez prawie siedem dekad autoportrety Freuda dają fascynujący wgląd zarówno w jego psychikę, jak i w jego rozwój jako malarza. Od pierwszego portretu, namalowanego w 1939 roku, do ostatniego, wykonanego 64 lata później, widziane razem obrazy przedstawiają wciągające studium autoprezentacji i procesu starzenia się. To wyjątkowo okazja, by poznać dzieło życia Luciana Freuda.

Twórczość Freuda określana jest mianem radykalnego realizmu, a jego obrazy sprzedają się na aukcjach za milionowe kwoty.

Zobacz zwiastun TUTAJ

https://youtu.be/jWwpVmgvFog

Kolejne pokazy z cyklu „Sztuka w Centrum”

„Wielkanoc w sztuce”, 22 marca 2020

„Michał Anioł. Miłość i śmierć”, 19 kwietnia 2020

 

„Frida Kahlo. Ikoniczna artystka”, 24 maja 2020

„Renoir poważany i znieważany z The Barnes Foundation w Filadelfii” – 21 czerwca 2020

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również na nowy cykl filmowy „Sztuka w Centrum. Kompozytorzy”

Więcej informacji TUTAJNewsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola