Wydarzenia
„Sztuka dźwięku”. Promocja książki na 42. FPFF
„Sztuka dźwięku”. Promocja książki na 42. FPFF

Spotkanie autorskie w Galerii/Księgarni Gdyńskiego Centrum
Filmowego.

Organizatorzy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zapraszają na spotkanie z Małgorzatą Przedpełską-Beniek, autorką książki „Sztuka dźwięku. Technika i realizacja”, które odbędzie się w Galerii/Księgarni GCF w  czwartek, 21 września 2017 roku, o godzinie 17.00. Rozmowę poprowadzi Magda Sendecka. Wstęp wolny.

Podręcznik dla filmowców, a w szczególności dla realizatorów dźwięku, producentów filmowych, telewizyjnych i radiowych, studentów szkół filmowych, przyszłych operatorów dźwięku oraz tych, których interesuje magia dźwięku. Zadziwiająco niewielka jest wiedza o dźwięku u kolejnych pokoleń filmowców, którzy nawet znając dokonania światowej kinematografii, nie umieją słuchać i analizować wpływu realizacji ścieżki dźwiękowej na całość doznań ocenić, jak wiele wrażeń, informacji i nastrojów przekazano im właśnie przez dźwięk i jakimi metodami to zrobiono. Nie doceniając dźwięku, nie potrafią wykorzystać go twórczo w swojej pracy, bojąc się nieznanej sobie materii. Ta książka ma to zmienić!

Małgorzata Przedpełska-Bieniek

Absolwentka sekcji filmowej Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Posiada tytuł doktora habilitowanego sztuki. Jest wykładowcą UMFC i AFiT. Od 1977 r. pracuje w kinematografii. Jej nazwisko można znaleźć w kilkuset czołówkach filmowych, m.in.: Człowiek z żelaza, Pan Tadeusz, 300 mil do nieba, Krótki film o zabijaniu, Dług, Rewers, Skazany na bluesa, Jesteś Bogiem, Córki dancingu; czy serialach telewizyjnych m.in.: Alternatywy 4, Dom, 07 zgłoś się, Ranczo. Właściciel Fonoteki Sonoria, Studio Sonoria i Fundacji Sonoria, zajmującej się dostosowaniem sztuki do odbioru przez osoby z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola