Wydarzenia
Sylwester teatralnie. Spektakle Centrum Kultury w Gdyni w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego
Sylwester teatralnie. Spektakle Centrum Kultury w Gdyni w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego

Komedia na dwoje aktorów. 

„Zacznijmy jeszcze raz” – najlepszy spektakl sezonu, gwiazdorska obsada i lampka szampana. Po raz pierwszy w historii naszej działalności zapraszamy na dwa pokazy teatralne w ostatnią noc roku.

Reż. Tomasz Sapryk
Występują: Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to można odnaleźć w spektaklu pod tytułem „Zacznijmy jeszcze raz”. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show”) dla dwojga aktorów: Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

„Zacznijmy jeszcze raz” nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha… z wzajemnością.

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On – nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów… przyjdzie im naprawić.

To poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Sala Warszawa – niedziela, 31 grudnia, godzina 18.00 i 20.30. 


Bilety w cenie 80 zł można kupić on line: KLIKNIJ.
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola