Wydarzenia
Sylwester. Kino Sorrentino
Sylwester. Kino Sorrentino

Ostatni wieczór w roku po włosku!

Można iść na bal albo domówkę. Bawić się w ulicznym tłumie lub zostać pod kocem na kanapie przed telewizorem. A można też nie mieć na to wszystko ochoty. My podsuwamy jeszcze jeden pomysł na sylwestrowy wieczór: KINO!

Z przyjaciółmi, w parze, w pojedynkę. Wśród miłych ludzi.

AKTUALIZACJA: bilety zostały już WYPRZEDANE. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie wieczorem sylwestrowym!W programie: dwa wystrzałowe filmy w reżyserii Paolo Sorrentino. Premierowo pokażemy prowokacyjny komediodramat „Oni”, osnuty na biografii Silvio Berlusconiego, a także przypomnimy oscarowe „Wielkie piękno”, historię rozgrywającą się w scenerii Wiecznego Miasta.

Zapraszamy też na wino, kawę i drobne włoskie przekąski. Wieczór filmowy zakończymy w sam raz przed północą, by nasi Widzowie mogli podziwiać gdyński pokaz laserowy, który w tym roku zastąpi tradycyjne sztuczne ognie. Przy toaście lampką prosecco zapewniamy doskonały widok z okien Forum Studenckiego obok kinowej Sali Warszawa.

PROGRAM WIECZORU SYLWESTROWEGO „KINO SORRENTINO” 

W GDYŃSKIM CENTRUM FILMOWYM

Godz. 17.30, Forum Studenckie

Aperitif

Godz. 18.00, Sala Warszawa

Pokaz filmu „Wielkie piękno” (2013), 2h 30 min

Godz. 20.30, Forum Studenckie

Przerwa przy włoskiej kawie i przekąskach

Godz. 21.00, Sala Warszawa

Pokaz filmu „Oni” (2018), 2h 31 min

Godz. 23.30, Forum Studenckie

Toast sylwestrowy

Sprzedaż biletów od 1 grudnia 2018 roku wyłącznie w kasie Kina Studyjnego GCF.

Cena: 80 złotych


Więcej o sylwestrowych filmach

Oni

tytuł oryginalny: Loro

Francja, Włochy (2018)

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Paolo Sorrentino po kilkuletniej przerwie wraca do kin z komediodramatem „Oni”. Reżyser obsypanego nagrodami „Wielkiego piękna”, „Młodości” oraz serialu „Młody papież” znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.

Jednak w filmie „Oni” Sorrentino błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje „słabość starzejącego się mężczyzny”. Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z „Wielkiego piękna” i „Boskiego” Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu „Oni”, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów.

Wielkie piękno

tytuł oryginalny: La grande belezza

Francja, Włochy (2013)

Główny bohater, Jep Gamberdella – przystojny, czarujący mężczyzna – pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których „ludzka aparatura” rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości.

Film został obsypany nagrodami. Jest między innymi laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej, a także Złotego Globu i Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

slajder-kino-710x308.jpg

Źródła: dystrybutorzy filmów, Gutek Film i Film Point Group

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola