Wydarzenia
„Święto ognia” | KLUB GSF + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
„Święto ognia” | KLUB GSF + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

Klub Gdyńskiej Szkoły Filmowej serdecznie zaprasza na specjalną projekcję filmu ŚWIĘTO OGNIA oraz spotkanie z Kingą Dębską – reżyserką, Katarzyną Herman – aktorką oraz Tomaszem Saprykiem – aktorem.

 

11 października (środa), godz. 18:00, Sala Warszawa

 

BILETY W CENIE 19 ZŁ oraz 24 ZŁ do nabycia w kasie kina GCF lub na stronie internetowej (zakładka REPERTUAR)

 

Klub prowadzi Jerzy Rados.

Miłość, której nie da się zapomnieć, pasja i cena sukcesu – to wszystko w nowym filmie ukochanej reżyserki Polaków – Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”, „Zupa nic”), nagrodzonym na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dwiema statuetkami – za profesjonalny debiut aktorski dla Pauliny Pytlak oraz za najlepszą drugoplanową rolę żeńską dla Kingi Preis. Podnoszące na duchu „Święto ognia” powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego. | Kino Świat

 

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

 

Do zobaczenia w Sali Warszawa 11 października o godz. 18:00!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola