Wydarzenia
ŚWIĘTO MORZA 2023
ŚWIĘTO MORZA 2023

Gdyńskie Centrum Filmowe, jak co roku, bierze udział w świętowaniu jednej z ważniejszych dat w gdyńskim kalendarzu: Święta Morza. Zapraszamy do udziału w przygotowanych przez nas aktywnościach!

 

Święto Morza trwać będzie w Gdyni 10 dni – od 16 do 25 czerwca. Miasto, wraz z licznymi partnerami, przygotowało długą listę imprez i aktywności. Dla wszystkich wspólnym mianownikiem będzie oczywiście morze. W bogatym programie wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie. Ale my zapraszamy do nas – do GCF!

 

W tym roku stawiamy na różnorodność. Proponujemy trzy tytuły specjalne, których akcja rozgrywa się na morskich wodach. Gatunki od science-fiction, przez familijne fantasy po kino historyczne zapewnią pełne spectrum emocji dla każdej grupy wiekowej.

 
AVATAR: ISTOTA WODY, reż. James Cameron (2022)

Akcja filmu Avatar: Istota wody rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

Gatunek: sci-fi | Czas trwania: 193 min.

 

MAŁA SYRENKA, reż. Rob Marshall (2023)

Mała Syrenka to wyreżyserowana przez specjalistę od musicali – Boba Marshalla – aktorska wersja nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya, która pojawi się w kinach 26 maja 2023 roku. To popularna historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki – najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Mimo wszelkich zakazów, Ariel podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

Gatunek: fantasy, familijny, muzyczny | Czas trwania: 135 min.

 

ORZEŁ OSTATNI PATROL, reż. Jacek Bławut (2022)

Spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu.

Gatunek: dramat, wojenny | Czas trwania: 104 min.

 

Dodatkowo dla najmłodszych widzów przygotowaliśmy morską odsłonę ulubionego cyklu: BAJKA W CENTRUM. AHOJ PRZYGODO!

Czerwiec to już ostatni dzwonek, by zaplanować wakacyjną podróż! Jak to zrobić? Skąd czerpać pomysły? Z pomocą przyjdą bajki Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz Frajda nad morzem. W daleką podróż spakujemy się wraz z Myszką, wybierzemy w góry z Bolkiem i Lolkiem, przeżyjemy morską zabawę w piratów wraz z Misiem Kudłatkiem.

 

W podróż znad morza w Gdyni, przez ciekawe zakątki w Polsce, Europie i na świecie, tam, gdzie dzieci czują się i bawią najlepiej zabierze nas na warsztatach licencjonowana przewodniczka Danka Ślipy.

 

Będzie to niezapomniana przygoda, pełna frajdy – tak właśnie działa magia kina.

 

____________

Filmy pojawią się w repertuarze 23 czerwca i będą grane przez cały tydzień do 29 czerwca. Bajka w Centrum odbędzie się w dwóch terminach: w czwartek 22 czerwca (godz. 9:30-11:30) oraz w sobotę 24 czerwca (godz. 10:00-12:00).

 

Bilety na wszystkie seanse dostępne w kasie kina GCF oraz na naszej stronie, w zakładce REPERTUAR.

 

Do zobaczenia w Gdyńskim Centrum Filmowym!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola