Wydarzenia
SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMU „CHRZCINY”
SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMU „CHRZCINY”

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu „CHRZCINY” oraz SPOTKANIE Z TWÓRCAMI.

25 listopada 2022 roku, godz. 19:00.

Po projekcji porozmawiamy o kulisach powstawania najnowszego filmu Jakuba Skoczenia, który na ekrany kin wchodzi już 18 listopada. Spotkanie poprowadzi Leszek Kopeć – wieloletni Dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

O pracy nad tym groteskowym obrazem Polski lat 80. opowiedzą:

KATARZYNA FIGURA – filmowa MARIANNA 

Opis postaci: wdowa, która wychowała sześcioro dzieci. Stoi na straży rodziny, nic nie może wydarzyć się bez jej wiedzy. Wiara dodaje jej siły. Miała jej pomóc również w wychowaniu dzieci, ale efekt jest odwrotny od zamierzonego. Dlatego teraz, jej celem jest doprowadzenie do pojednania skłóconych ze sobą latorośli. Dla rodziny zrobi wszystko. Posunie się nawet do małego z pozoru kłamstwa, które uruchomi niemożliwą do zatrzymania lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. A wszystko to oczywiście w imię wyższych racji.

TOMASZ SCHUCHARDT – wcielający się w rolę WOJTKA

Opis postaci: dowcipny i zabawny, ale i arogancki. Mieszka w dużym mieście – Katowicach, jest związkowcem w dużych zakładach. Chłopak ze wsi, który zrobił karierę w „wielkim mieście”. Mocno przeżywa, że nikt nie chce docenić jego pozycji, na którą sam zapracował. Uważa, że rodzinny dom nadal, po części należy do niego. Pragnie pojednania i akceptacji matki.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY – w kasie kina Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz na stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

O filmie:

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

 

W rolach głównych: Katarzyna Figura, Tomasz Schuchardt, Maciej Musiałowski, Michał Żurawski, Andrzej Konopka, Tomasz Włosok, Agata Bykowska, Marta Chyczewska, Marianna Gierszewska, Piotr Ligienza, Jakub Wieczorek

Reżyseria: Jakub Skoczeń | Scenariusz: Iwo Kardel, Jakub Skoczeń | Zdjęcia: Bartek Cierlica PSC | Scenografia: Aleksandra Klemens | Kostiumy: Dominika Gebel | Montaż: Marek Król PSM, Paweł Sitkiewicz PSM | Dźwięk: Adam Szmit, Michał Bagiński | Kierownictwo produkcji: Dominika Kowarska | Producent: Bożena Krakówka | Produkcja: Andersa Street Art & Media Bożena Krakówka | Dystrybucja: Galapagos Films

Czas trwania: 88 minut

Produkcja: Polska 2021

Zwiastun możecie zobaczyć TUTAJ.

Do zobaczenia!

 

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola