Wydarzenia
Spotkanie z Grażyną Szapołowską
Spotkanie z Grażyną Szapołowską

Promocja trzech książek aktorki: „Zapomniałam o tobie”, „Poza mną”, „Ścigając pamięć”.

Nowa książka „Zapomniałam o tobie” to zbiór listów, które pisali do siebie Grażyna i Janusz przez wiele lat – od 1983 aż do 1994 roku. To świadectwo niezwykłego uczucia, nasyconego tęsknotą, pragnieniami i platoniczną miłością. Mimo dzielących ich kilometrów, Grażyna i Janusz wymieniali się radościami i troskami codziennego życia. Choć nie mogli się spotkać i łączyły ich tylko listy oraz telefony, byli sobie wzajemnie oddani. Z listów Janusza wypływa prawdziwe uwielbienie dla przyjaciółki. Natomiast Grażyna Szapołowska zdradza kulisy swojej pracy jako aktorki, trudy bycia matką i realia życia w PRL-u.

Książka „Poza mną” jest zapisem cudzej codzienności podpatrywanej przez autorkę w różnych miejscach w Polsce i na świecie, np. na ulicach Warszawy, Delhi, w zaułkach Moskwy, na dubajskiej pustyni, plażach w Kostaryce czy Portimao.

„Ścigając pamięć” to autobiograficzna powieść Grażyny Szapołowskiej, która wiedzie czytelnika przez dwa równoległe światy. Niezwykle poruszająca relacja z ostatnich dni życia matki autorki – Wandy Szapołowskiej, przeplata się ze wspomnieniami z pasjonującego życia aktorki. Te trzy pozycje książkowe ukazały się nakładem wydawnictwa Burda Książki.

Spotkanie w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego: czwartek, 17 września 2015 roku, godz. 15.00.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola