Wydarzenia
Spotkanie autorskie. Faraon
Spotkanie autorskie. Faraon

O jednej z największych produkcji w polskim kinie.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to nie tylko kino, ale także przegląd najważniejszych i najnowszych publikacji poświęconych kinu i związanym z nim twórcom. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na prowadzone przez Agnieszkę Korycką spotkanie ze współautorami tomu pt. „Faraon. Rozmowy o filmie”, które odbędzie się w piątek, 21 września 2018 roku, o godzinie 18.00.

Wstęp wolny. Galeria GCF

O książce

Zbiór szesnastu rozmów z twórcami filmu Jerzego Kawalerowicza Faraon, uzupełnionych wypowiedzią egiptologa. Zawiera unikalne zdjęcia z okresu realizacji. Rozmowy przedstawiają pracę filmowców uczestniczących w jednym z największych inajtrudniejszych przedsięwzięć w historii polskiej kinematografii.

Dokonania twórców są przedstawione poprzez ukazanie tajników ich pracy na planie filmu, co jest nieocenionym źródłem wiedzy na temat procesu przygotowań, założeń artystycznych, wykonywanych zadań, szczegółów warsztatowych i technicznych.

Książka udowadnia, że można w fascynujący sposób opowiadać o idei filmu zawartej w scenografii, o sztuce operatorskiej, organizacji planu i kierowaniu statystami, ocharakteryzacji, kostiumach, rekwizytach, o procesie komponowania muzyki i pracy nadudźwiękowieniem.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola