Wydarzenia
Spotkania filozoficzne. Nigdy cię tu nie było
Spotkania filozoficzne. Nigdy cię tu nie było

Pokaz przedpremierowy i dyskusja. 

Gdyńskie Centrum Filmowe i Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Nigdy cię tu nie było”, nagrodzonego za najlepszą rolę męską (Joaquin Phoenix) oraz najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Seans w ramach cyklu SPOTKANIA FILOZOFICZNE, połączony z dyskusją z gośćmi, odbędzie się w środę, 4 kwietnia 2018 roku, o godzinie 19.30.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE dają widzom okazję do pogłębienia – w czasie dyskusji – tematyki poruszanej w danym obrazie filmowym, pochodzącym z repertuaru Gutek Film.

Bilety można kupić on line: KLIKNIJ.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzą:

dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. UG – (ur. 1978) jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, zajmuje się socjologią, w szczególności teorią społeczną i socjologią prawa. Opublikował między innymi Wstęp do socjologicznej teorii własności (2006) oraz Nieposłuszeństwo obywatelskie a pojęcie prawa (2010), jak również wiele artykułów naukowych i tłumaczeń. W latach 2010-2012 wykładał na State University of New York at Buffalo w USA. Był również stypendystą Swedish Collegium for Adavanced Study w Uppsali, Uniwersytetu we Freiburgu oraz Uniwersytetu Kopenhaskiego.

dr Robert Rogoziecki – adiunkt w Zakładzie Estetyki i Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Weź udział w SPOTKANIACH FILOZOFICZNYCH, jeśli:

– poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,

– interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,

– chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,

– cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,

– pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,

– wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.

Tego wszystkiego może nauczyć FILOZOFIA.

O filmie „Nigdy cię tu nie było”

Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa („Ona”, „Wada ukryta”, „Mistrz”). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.

„Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Joaquin Phoenix jakiego nie znacie. The Guardian

Najnowszy film Lynne Ramsay rzuca na kolana. Indiewire

Tytuł oryginalny: You Were Never Really Here
Reżyser: Lynne Ramsay
Występują: Joaquin Phoenix, Ekaterina Samsonov, Alessandro Nivola, Alex Manette, John Doman, Judith Roberts
Kraj produkcji: Wielka Brytania, Francja, USA
Rok produkcji: 2017
Data premiery: 13 kwietnia 2018
Język oryginalny: angielski
Gatunek: thriller
Czas trwania: 85 min

Opis filmu: Gutek Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola