Wydarzenia
Smakuj Świat. Bułgaria
Smakuj Świat. Bułgaria

Cykliczne prezentacje entuzjastów podróży.

Klub podróżniczy „Smakuj Świat” zaprasza na 7. edycję spotkań podróżniczych we współpracy z Gdyńskim Centrum Filmowym. W pierwszej połowie 2020 roku wybierzemy się jeszcze do Bułgarii, RPA, Iranu i na Filipiny! Odwiedzimy znane filmowe zakątki i opowiemy o kulinarnych atrakcjach regionów świata.

Smakuj Świat i Wydawnictwo Poznańskie zapraszają na spotkanie autorskie z Magdaleną Genow, która opowie o nieznanym obliczu Bułgarii – w środę, 25 marca 2020 roku, o godzinie 18.00.


Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc – ograniczona. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie Kina Studyjnego GCF – od środy na tydzień przed każdym spotkaniem. 

Magdalena Genow pisze o Bułgarii w tak niezwykły sposób, że czyta się ją jednym tchem. Jej miłość do tego kraju to cudowna rekomendacja dla niezdecydowanych.

Dlaczego rakii nie pije się na raz? Czy to prawda, że Bułgaria jest rajem dla archeologów i że przeciętny Bułgar lubi rozmawiać o ziołach? Dlaczego ostatni car Bułgarii wrócił do władzy? I w końcu, jak to się stało, że ten czarnomorski kraj zasłużył sobie na miano „Róży Europy”?

Bułgaria kojarzy nam się przede wszystkim z wczasami w PRL-u. Na wakacjach w Złotych Piaskach popijano pomarańczowy schweppes, a na pamiątkę każdy pakował do torby koniak Słynczew Briag. Kwitł nie tylko handel wymienny, ale także nawiązywały się wieloletnie przyjaźnie. A jaka jest współczesna Bułgaria? Autorka przedstawia nieznane oblicze jednego z najciekawszych krajów Europy. Prowadzi nas mało uczęszczanymi szlakami, mierzy się z mitami, uwodzi znajomością miejsca i kultury.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola