Wydarzenia
Slam poetycki
Slam poetycki

Otwarty konkurs poetycki.

Centrum Kultury w Gdyni, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Kwartalnik Artystyczny BLIZA zapraszają na GDYNIA SLAM. Konkurs poetycki, w którym każdy może się zmierzyć z każdym, odbędzie się już po raz szesnasty: we wtorek, 14 marca 2017 roku, w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Slam jest konkursem poetyckim, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Decyzję, który wiersz jest lepszy, podejmuje publiczność, głosując przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach. Każdy z uczestników może zaprezentować pięć własnych, nienagradzanych i niepublikowanych dotąd wierszy.

Nagroda jest jedna i niepodzielna: wynosi 300 złotych

 
Dodatkowo zwycięzca/żczyni konkursu awansuje do I Ogólnopolskich Mistrzostw w Slamie Poetyckim Poznań 2017, gdzie ma zagwarantowany zwrot kosztów podróży oraz nocleg, a także walkę o 1000 złotych (20 maja 2017 roku). 
Osoba, która przegra w finale „Gdynia Slamu Nr 16”, uzyska prawo do udziału w dodatkowych eliminacjach do Mistrzostw, które odbędą się w Poznaniu, tuż przed Mistrzostwami.

Gdynia Slam rozpocznie się o godzinie 19.00 na Forum Studenckim w Gdyńskim Centrum Filmowym (I piętro). Spotkanie poprowadzi Wojciech Boros.

Patronat honorowy: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk. Wstęp wolny.
 
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola