Wydarzenia
„Skandal. Ewenement Molesty”. Pokaz przedpremierowy
„Skandal. Ewenement Molesty”. Pokaz przedpremierowy

Gdyńskie Centrum Filmowe i Best Film zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu dokumentalnego w reżyserii Bartosza Paducha „Skandal. Ewenement Molesty” – w poniedziałek, 21 września 2020. roku. Film opowiada o losach kilku chłopaków z ursynowskiego blokowiska, zafascynowanych MTV, którzy w połowie lat 90. postanowili założyć – później kultowy – zespół hip-hopowy Mistic Molesta.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Skandal. Ewenement Molesty

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.

Na ich pierwszą płytę „Skandal” nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem!
Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.

Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?

Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

Opis filmu: Best Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola