Wydarzenia
„SIÓDMA KOMNATA” | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH
„SIÓDMA KOMNATA” | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH

Drodzy Fani Cyklu!

Zapraszamy Was na PIERWSZE W NOWYM ROKU NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH! Tym razem zagramy dla Was „SIÓDMĄ KOMNATĘ” w reżyserii Bozidara D. Benedikta…

11 stycznia (środa), godz. 19:00

BILETY dostępne w kasie kina GCF oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR

Prelekcję jak zwykle poprowadzi niezastąpiony Błażej Kroplewski!

Opis filmu:
Gdy Boris (w tej roli Lazar Rockwood urodzony w dawnej Jugosławii) właśnie wyszedł z więzienia spotyka swoją byłą kochankę Wendy (Bonnie Beck), która proponuje mu napad. Celem jest majątek jej szefa Lorda Brestona, dla którego dziewczyna pracuje jako pokojówka. Fucha wydaje się bardzo prosta, bo pracodawca jest schorowany a wszystko dobrze zaplanowane. Dwójka złodziei nie przewidziała jednak na jak duże niebezpieczeństwo się narażają. W starym zamku ukryta jest fortuna, ale prowadzi do niej labirynt piwnic, tajemnic i śmiertelnego zagrożenia. Bohaterzy stają się pionkami w bezlitosnej grze o życie. Aby przetrwać muszą rozwiązać szereg zagadek ukrytych w zakamarkach tajemniczej posiadłości. Czy uda im się zdobyć majątek i nie zginąć?

Można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby Tommy Wiseau („The Room”) napisał scenariusz do „The Cube”, wyprodukował ten film, wyreżyserował i jeszcze w nim zagrał to mielibyśmy coś bardzo podobnego do „Siódmej komnaty”. Mamy tu okrutnie naciągany i naiwny scenariusz, słabe dialogi, amatorskie aktorstwo, cringe a nawet bohatera, którego uroda przywodzi na myśl samego Wiseau. Budżet filmu jest tak niski, że gra w nim tylko czwórka aktorów z czego jeden gra zwłoki a drugiego prawie nie widać.
Powiedzielibyśmy, że film jest zupełnie zbędny, gdyby nie fakt, że ogląda się go z wielką satysfakcją. Mało znana perełka kina klasy B i guilty pleasure ze znakiem jakości Filmów Najlepszych z Najgorszych (hehe 😎)

Bozidar D. Benedikt to reżyser i scenarzysta urodzony w w 1938 roku w dawnej Jugosławii, twórca takich filmów jak „Brooklyn Nights” (1987) i „The Graveyard Story” (1991).

Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola