Wydarzenia
SIMONA | MDAG – the best of
SIMONA | MDAG – the best of

Nadchodzi wielkimi krokami! Dwudziesta, jubileuszowa edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity Gdynia. Największe polskie święto kina dokumentalnego odbędzie w dniach 12-21 maja w Gdyńskim Centrum Filmowym! 

Okrągłe urodziny to okazja, byście zobaczyli premiery najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, spotkali się z ich twórczyniami i twórcami, uczestniczyli w debatach i warsztatach.
Nim jednak ogłosimy kolejne tytuły filmowe, dajemy Wam okazję, by zobaczyć ukochane klasyki ubiegłorocznej edycji. Dla spóźnialskich i dla tych, którzy chcą przeżyć to raz jeszcze:

14 marca (wtorek), godz. 20:30

🎥 „SIMONA”, reż. Natalia Koryncka-Gruzfilm otwarcia naszego festiwalu w Gdyni

Kim naprawdę była Simona Kossaklegendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do pradawnej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić żyć innym istotom. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

BILETY dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola