Wydarzenia
Sąsiedzka wymiana roślin
Sąsiedzka wymiana roślin

Zielono nam! Adoptuj roślinę. Trwa LATO NA PATIO

Gdyńskie Centrum Filmowe to więcej niż kino. To miejsce, które przyciąga ludzi o różnych pasjach. Tego lata jest okazja, by adoptować sadzonkę lub podzielić się własnymi doniczkowymi okazami: w sobotę, 25 lipca 2020 roku, w godzinach 11.00 – 14.00. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie zarówno doświadczonych, jak i początkujących miłośników zieleni w domu i ogrodzie. 

Jeśli na Twoim parapecie właśnie rozrasta się niezwykły okaz, przyszykuj sadzonki, którymi możesz się z kimś podzielić. 

Jeśli pod Twoim zlewem tkwi ładna, ale zapomniana i pusta doniczka, przyjdź do nas, może znajdziesz coś, co będzie do niej idealnie pasować.

Jeśli Twoje mieszkanie już pęka w szwach od roślin, które rosną jak szalone, chętnie przyjmą je inni. 

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

Wydarzenie odbywa się na Czerwonym Patio przy Gdyńskim Centrum Filmowym, w sobotę 25 lipca, w godzinach 11.00 -14.00. Przyjdź, adoptuj roślinę!

Od 18 lipca możesz przynosić do nas rośliny doniczkowe i sadzonki, którymi chcesz się podzielić. Zostaw je na oznakowanym regale obok kasy kina (poziom -1, Gdyńskie Centrum Filmowe).

Możesz też przynieść swoje rośliny w dniu wymiany, w sobotę 25 lipca. Zostaw je na oznakowanym regale na Czerwonym Patio.

Jeśli znasz nazwę rośliny, przyklej na doniczkę nazwę, by pomóc w jej dalszej uprawie!

Możesz również podzielić się nasionami, estetycznymi doniczkami bądź innymi akcesoriami ogrodniczymi (konewka? grabki? szpadelek?), jeśli Tobie są już niepotrzebne.

Biorąc udział w wymianie, zostawiasz i zabierasz rośliny bezpłatnie.

Jeśli adoptujesz roślinę podczas naszej wymiany, zrób jej zdjęcie w nowym domu. Pokaż ją na Facebooku lub Instagramie, odznaczając Gdyńskie Centrum Filmowe #gdyńskiecentrumfilmowe

Partnerami projektu „Lato na Patio” w Gdyńskim Centrum Filmowym są Gdynia Rodzinna i Centrum Aktywności Seniora w Gdyni.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola