Wydarzenia
Ryby mają głos! Spotkanie z Małgorzatą Żywicką z Akwarium Gdyńskiego | 20. MDAG
Ryby mają głos! Spotkanie z Małgorzatą Żywicką z Akwarium Gdyńskiego | 20. MDAG

Ryby mają głos! Spotkanie z Małgorzatą Żywicką z Akwarium Gdyńskiego po filmie PIEŚNI WIELORYBÓW reż. Jean-Albert Lièvre

sobota, 13 maja, 15:30, sala Warszawa

Czy wiecie, że wieloryby żyją na Ziemi od 40 milionów lat? Przez tysiąclecia skutecznie strzegły sekretu swojej „pieśni”. Czy to środek komunikacji na odległość, który mógłby swobodnie konkurować z internetem? Narzędzie do przekazu międzypokoleniowego i geolokalizacji? Film zabiera nas w podróż po Afryce, Azji, Oceanii, Arktyce i Antarktydzie, pokazując historię tych niezwykłych stworzeń. Przyjmuje oryginalną perspektywę – wieloryb opowiada tu swoją historię, a my mamy wrażenie przebywania w skórze jednego z nich. W obliczu zmian klimatycznych ich rola okazuje się kluczowa. Przyczyniają się do zapewnienia równowagi na Ziemi. Film, tworzony z niezwykłą troską o przyrodę, ostrzega przed niebezpieczeństwami czyhającymi na wieloryby i konsekwencjami, jakie może przynieść ich zniknięcie.

Gościni: Małgorzata Żywicka – z wykształcenia oceanograf ze specjalizacją z biologii morza, członkini Europejskiego Stowarzyszenia Edukatorów Morskich (EMSEA). W Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB zajmuje się przygotowaniem warsztatów dla dzieci i młodzieży, kampanii informacyjnych na rzecz ochrony dzikiej przyrody oraz wydarzeń popularno-naukowych na temat bioróżnorodności podwodnego świata.

Prowadzący: Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity.

Partner: Akwarium Gdyńskie

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola