Wydarzenia
RUNCAMINO i CHASING THE BREATH. Pokaz specjalny w Kinie Studyjnym GCF
RUNCAMINO i CHASING THE BREATH. Pokaz specjalny w Kinie Studyjnym GCF

Dwa filmy plus spotkanie.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz dwóch filmów o tematyce biegowej „RunCamino” i „Chasing the Breath”, po których będzie można spotkać się z twórcami – w niedzielę, 20 stycznia 2018 roku.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

„RunCamino”

To prawdopodobnie pierwszy w historii film o przebiegnięciu Camino del Norte, najstarszej drogi pielgrzymkowej Europy, 835 km z San Sebastian do Santiago de Compostela. W pokazie filmu i spotkaniu po seansie wezmą udział: autor filmu, Adrian Dmoch, oraz bohater dokumentu, Robert Celiński.

Robert Celiński – najlepszy obcokrajowiec w historii Everest Maratonu, tym razem z Himalajów schodzi prawie na poziom morza i mierzy się z górami oraz z kapryśną pogodą Północnej Hiszpanii, gdzie biegnąc pokonuje ponad tysiącletni szlak św. Jakuba. Czy wiara pomaga mu w tym ciężkim wyzwaniu i czy ciężka droga niesie jakieś duchowe oczyszczenie?

„RunCamino”, 43 minuty

zdjęcia, reżyseria, montaż: Adrian Dmochᴬᴿᵀ
bohater: Robert Celiński – extreme runner
muzyka: Wojciech Błażejczyk

Zobacz ZWIASTUN.

Chasing the Breath

Film o człowieku, który chce wygrać jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Dokument ukazuje treningi oraz mentalne przygotowania Roberta Celińskiego do startu w Tenzing Hillary Everest Marathon. Prawdziwość oraz emocje wciągają nas we wspólne treningi z bohaterem, proces aklimatyzacji, a także w sferę prywatną, która ujawnia się podczas najtrudniejszych momentów.

„Chasing the Breath” to obowiązkowa pozycja nie tylko dla sportowców, ale również dla osób, które marzą o zdobyciu swojego, własnego Everestu. W filmie znajdziemy garść pozytywnych emocji oraz motywacji. Produkcja otwiera cykl filmów ukazujących przygotowania sportowca do najtrudniejszych biegów na świecie. Film zdobył kilka nagród na festiwalach zagranicznych.

„Chasing the Breath”, 51 minut
zdjęcia, reżyseria, montaż: Adrian Dmochᴬᴿᵀ
bohater: Robert Celiński – extreme runner
muzyka: Wojciech Błażejczyk
sound mixing: Ania Abaloszewa

Zobacz ZWIASTUN.

chasing.jpg


Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola