Wydarzenia
„PULP FICTION” | 60. URODZINY QUENTINA TARANTINO
„PULP FICTION” | 60. URODZINY QUENTINA TARANTINO

Ten rok jest zdecydowanie wyjątkowy! Ostatnio świętowaliśmy z Davidem Lynchem, dlatego nie mogliśmy zapomnieć o kolejnej ikonie amerykańskiego kina – QUENTINIE TARANTINO!

Twórca takich hitów jak Pulp Fiction, Kill Bill, Bękarty Wojny, Django czy Pewnego razu w Hollywood 27 marca obchodzi swoje 60. urodziny.

Z tej okazji zapraszamy Was na specjalny, jedyny w Polsce kinowy pokaz filmu PULP FICTION!!!

27 marca (poniedziałek) godz. 19:00, sala WARSZAWA

BILETY dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR

Opis filmu: Płatni mordercy, Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Nie dość tego, Vincent dostaje kolejną robotę – na czas nieobecności gangstera w mieście ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić.

Ciekawostki: Początkowo Uma Thurman zrezygnowała z roli Mii Wallace. Tarantino, chcąc ją przekonać do zagrania w filmie, przeczytał jej cały scenariusz przez telefon. (Filmweb)

Najważniejsze nagrody:

  • Złota Palma w Cannes za najlepszy film
  • Złoty Glob za najlepszy scenariusz,
  • Oscar za najlepszy scenariusz oryginalny
  • Nagrody BAFTA: najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszy aktor drugoplanowy (Samuel L. Jackson)
  • MTV Movie Awards: najlepszy film i najlepsza scena taneczna

Absolutnie nie może Was zabraknąć!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola