Wydarzenia
Przedszkolanka. Klub Wysokich Obcasów
Przedszkolanka. Klub Wysokich Obcasów

Seans w Klubie Wysokich Obcasów.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Tygodnik Wysokie Obcasy oraz M2Films zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Przedszkolanka” z Maggie Gyllenhaal w roli tytułowej. Film ma znakomite recenzje i wzbudza zachwyty publiczności na świecie, otrzymał też nagrodę na festiwalu Sundance. Pokaz w ramach Klubu Wysokich Obcasów odbędzie się w poniedziałek, 25 marca 2019 roku, o godzinie 20.20.

Widzowie, którzy przyjdą na pokaz z numerem magazynu „Wysokie Obcasy” – wydanie z 23 marca 2019 – mogą kupić bilet w promocyjnej cenie.

Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Przedszkolanka

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

ZWIASTUN: https://youtu.be/gzoPC86PD3s

MEDIA O FILMIE

„Niepokojące spojrzenie na zachwyt poezją z fenomenalną rolą Gyllenhaal. Nic nie jest tutaj powiedziane wprost, reżyserka znakomicie operuje obrazem, unikając dosłownych odpowiedzi, a Gyllenhaal miesza w swojej grze tak znakomicie paranoję ze współczuciem, że aparat poznawczy widza szaleje”
film.org.pl

„To niezwykle kobiecy film, ale w całkowicie innym wydaniu niż wszystkie te, które dotąd znacie (…) Szczególnie zaskakuje i wzrusza końcówka, kiedy to wznosi się na całkowicie inny poziom opowieści (…). W gruncie rzeczy to film o marzeniach, poszukiwaniu piękna w codzienności i zwyczajnym życiu. To film, który sam w sobie jest poezją”
ofeminin.pl

„Ten film należy do olśniewającej Maggie Gyllenhaal, która gra kobietę jednocześnie nieodgadnioną i taką, w której możemy czytać jak w otwartej księdze. (…) 'Przedszkolanka’ to
wołanie o poezję w świecie, który już nie umie jej usłyszeć”
The Hollywood Reporter

„Zrealizowany z ogromną wrażliwością, cudownie błyskotliwy. To chyba jedyny film o poezji z zakończeniem godnym rasowego thrillera!”
The Guardian

„Fascynujący, niejednoznaczny portret kobiety, która pomimo życiowej stabilizacji chce zmieniać świat”
Film Inquiry

„Gyllenhaal jest magnetyzująca – sprawia, że szukamy na jej twarzy wskazówek które podpowiedzą nam to, co niewypowiedziane – jak daleko się posunie?”
The New York Times

„Sara Colangelo pisze i reżyseruje w najlepszym stylu, a Gyllenhaal jest jak zwykle nieustraszona w tym portrecie kobiety na krawędzi obsesji, która może zmienić jej życie”
Daily Mail

„To jeden z tych filmów, które przywracają wiarę w kino niezależne”
Go London

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola